top of page
  • Writer's pictureLyudmyla Pustelnyk

Американська зброя для України поїде на Тайвань


Це рішення Джо Байдена, який втоми від української теми не приховує не лише на рівні формальної риторики.


Ще й вибори скоро, треба щось робити для власного рекордно низького рейтингу. Пакетом для Тайваня коштом допомоги Києву, вочевидь, сподівається хоч якось втримати імідж США як геополітичного важкоатлета. Попри те, що в того останніми роками спостерігається атрофія м’язів. Плюс Тайваню через мінус Україні станеться скоро, ще до кінця серпня.


Пише Financial Times: "Білий дім звернеться до Конгресу з проханням профінансувати зброю для Тайваню в рамках додаткового бюджетного запиту для України, намагаючись прискорити постачання зброї в країну на тлі зростаючої загрози з боку Китаю. За словами двох осіб, знайомих із планом, Управління з керування та бюджету включить фінансування для Тайваню в додатковий запит як частину зусиль прискорити надання зброї. Якщо Конгрес це ухвалить, Тайвань вперше отримає зброю через систему, що фінансується платниками податків США, відому як "іноземне військове фінансування". Очікується, що Білий дім подасть запит цього місяця. Запит надійшов після оголошення Білого дому про те, що США вперше поставлять Тайваню зброю на суму 345 мільйонів доларів із запасів відповідно до системи, відомої як "президентські повноваження", яка використовувалася для надсилання зброї в Україну".


Незайве нагадати вітчизняним "експертам", ЗМІ та посольству України в США: якби працював "непотрібний" Україні ленд ліз, подібного не сталося б! Бодай тому, що його програма, передбачена для допомоги одній країні, законодавчо не дозволяє "позичати" з неї для ще когось. Тим більше, крутити 345ма мільйонами, як дишлом – бо ми вже цю цифру чули раніше, чи не так?


Ще в травні писали українські ЗМІ: "Завдяки саміту G7 і розмові з президентом України Володимиром Зеленським, Джо Байден ухвалив рішення спрямувати в Україну військову поставку на суму 345 мільйонів доларів".


В ті самі 345 млн. для Тайваня увійдуть переносні зенітно-ракетні комплекси, засоби розвідки і спостереження, вогнепальна зброя і ракети.

Нагадаю, державного суверенітету острова поруч з Китаєм США ніколи не визнавали. Зате про їхню "відданість нашій незалежності та територіальній цілісності" чули вже багато.Людмила Пустельник, Global Village Home


0 comments

Comments


bottom of page