top of page
  • Writer's pictureLyudmyla Pustelnyk

Відставку Залужного міг замовити Білий дім - версія


Справа не лише в генераловій популярності. Потрібно зачистити поле від будь-кого, навіть не настільки знакового, хто міг би категорично заперечувати майбутній "корейський сценарій" чи "заморожування конфлікту".


Показово, що чинний Єрмак при президенті-консорті Зеленському потенційну відставку генерала коментувати не став. А про те, як Андрій та Валерій один одного "люблять", розповідати не треба.


Незайве, натомість, нагадати, що минулорічні візити Єрмака до США отримували неабияку медійну увагу підконтрольних тамтешнім "демократам" ЗМІ. Попри те, що статус завгоспа ОП протокольно й не тільки не передбачав появи на мейнстримних майданчиках. Вже не згадуючи про ніяку англійську гостя, безголові відповіді і геть непрезнетабельний вигляд.


Ще й ті візити нічогісінько, крім повного розчарування "західними партнерами", Україні не дали. Бо вояж (Умєров, Стефанчук, Єрмак), як пізніше стало зрозуміло, був не стільки задля допомоги, а щоб отримати інструктаж про все те ж "заморожування". Чи яке там формулювання вигадали для злиття Києва Вашингтоном. Їздили ж туди наприкінці минулого року представники "партії миру". До якої Залужний апріорі не може належати.


Отже, снігом на голову про відставку генерала його:

1. "Ставлять на місце". Це попередження "сховай подалі можливі політичні амбіції" заодно з покаранням за непоступливість в баченні стратегії війни. Воно вочевидь не збігається з геополітичними планами Байдена стосовно українського Сходу. Поки Залужний "всю дорогу" просив таких-то видів і кількостей зброї, Байден знаходив тисячі причин, чому не дасть того чи іншого.


2. Зводять рахунки за минулорічну медійну активність генерала, як-от його статтю, а відтак інтерв’ю в журналі The Economist. Де критично висловлювався в т.ч. й стосовно порад "партнерів" як воювати.


3. Готують до ролі цапа-відбувайла "винного" за неуспіх контрнаступу. Невипадково чи не кожна "аналітика" провідних західних видань про відставку не обходиться без згадок про цифри допомоги, отриманої Україною. "Ненав’язливо" підводячи до висновку "їм дали все, що треба, але вони не зуміли скористатися". За кадром, звичайно, залишається, що насправді "давали" гомеопатичними дозами і багато несправного брухту.


4. Вивчають громадську думку – стане, чи ні, народ дибки, якщо?... Роблять це тупо "топорними" методами, але інакше, вочевидь, не вміють.


5. Готують Україну до вже згадуваного "корейського замирення". Чудово розуміючи, наскільки приголомшливим стане для тих, хто на передовій, звільнення Залужного і як може вплинути на бойовий дух. Адже ЗСУ для Білого дому – це ті самі незручні хлопці, які поламали всі путінсько-байденівські плани про "Кієв за трі дня". Та інший блискавичний злам світу, яким він був раніше.Людмила Пустельник, Global Village Home


0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page