top of page
  • Writer's pictureLyudmyla Pustelnyk

Дебати Байдена і Трампа, головне для України


Зустріч чинного і колишнього президентів США в студії CNN в Атланті, 90 хвилин, обійшлася без присутності в студії журналістів і глядачів та хоч трохи інтриги: контраст між опонентами був разючим.


Впевнений енергійний Д. Трамп, нерідко саркастичний. Постійно дивився у камеру. Натомість блукаючий або й геть відсутній погляд у Дж. Байдена, з тремтячим голосом, заїкався. Часто нахиляв голову, ніби зачитуючи заздалегідь підготовані відповіді, ковтав слова, втрачав хід думки. Після того, як все закінчилося, з трибуни його за руку повела дружина Джил, кроки давалися Джозефові важко.


Власне, обмін люб’язностями – з перших секунд дебатів учасники вдалися до тролингу один одного із застосуванням важкої артилерії, в т.ч. про справи сімейні. Джозеф перейшов на особистості, обізвавши Дональда “смоктуном і лузером”. (“You are the sucker, you are the loser”). Той у відповідь не шкодував нищівної критики, однак користувався для цього парламентською лексикою.


З питань внутрішньої та міжнародної політики не сказали чогось сенсаційного, повторили раніше озвучені тези. Ось найцікавіше з них для української аудиторії.


Трамп про агресію рф:  – Це війна, яка ніколи не мала початися, якби у цій війні був лідер. Якби путін міг поважати цього лідера. Він [Байден] залишив усіх наодинці. Він заохотив путіна напасти на Україну. Вже дуже багато загиблих. Ви можете вдвічі, або й навіть утричі збільшити відомі на сьогодні цифри втрат. Україна втрачає своїх людей, вояків, свої прекрасні міста із золотими куполами церков. Та Байден нічого не зробив, щоби путіна зупинити.


Тепер згадайте, що сталося перед тим у Афганістані. Це був найганебніший момент в історії нашої країни, і жоден з генералів, який допустив це [вихід американських військових з Афганістану], не був Байденом звільнений. путін побачив цю некомпетентність і вирішив втілити свою мрію, захоплювати Україну. Він свого часу казав мені, що це його мрія.


Та він ніколи би не зробив цього за мого президентства. Як і хамас ніколи не зважився б атакувати Ізраїль, тому що я зламав Іран. Ніхто не вів з ними жодних справ, у них закінчилися гроші, тим більше, вони не мали їх на хамас і на тероризм. Під час моєї адміністрації тероризму не було. А тепер, за Байдена, вибухає весь світ.


Запитання ведучої Дани Баш: – Чи для Вас прийнятні умови путіна, який хоче утримувати території України?


Трамп: – Ні, для мене вони неприйнятні. Але, повторюся – ця війна не мала розпочатися. Тим часом, Байден передав Україні 200 мільярдів доларів, це величезні гроші. Щоразу, коли Зеленський приїздить до США, їде звідси з 60ма мільярдами, це найвидатніший торгівець. Та я не критикую зараз його, взагалі нікого не критикую, кажу лише, що ці гроші ніколи не були б витрачені таким чином.


Я би вирішив цю війну між Зеленським і путіним, щойно би я став обраним президентом у січні 2020 року. Тим часом, людей продовжують убивати, безглуздо й непотрібно. І ми впритул наблизилися до Третьої світової війни. Тому що Байдена не бояться і не поважають ні Кім Чен Ін, ні путін.


Запитання: - Виборців хвилює немолодий вік кожного з вас. Що можете відповісти з цього приводу? (Байдену – 86, Трампу – 82).


Байден:  – Половину моєї кар’єри мене критикували за мій наймолодший вік у політиці. Я був другим наймолодшим, кого обрали до Сенату, а зараз я найстаріший. А цей чоловік [Трамп] на три роки молодший від мене та набагато менше компетентний.


Трамп: – Я недавно пройшов два когнітивні тести. Впорався з ними обома на відмінно, як ви знаєте, ми оприлюднили це. Байден не здав жодного. Я хотів би побачити, як він пройде хоч один. Просто хочу щось дуже легке для нього, наприклад, пройти перші п'ять запитань – та він не зміг би. А я, до того ж, маю фізичні обстеження щороку, і ви знаєте, ми стукаємо по дереву – я в дуже хорошому стані.
Global Village Home


Фото: https://cnn.com 

0 comments

Comments


bottom of page