top of page
  • Writer's pictureLyudmyla Pustelnyk

Для України нема систем "Patriot". Їх продали Тайваню


Числом 100, найновішої модифікації, за 882 млн. доларів, цими днями.


В пакеті також програмне забезпечення і відрядять американських фахівців, щоб навчали персонал на місці. Повідомляє Bloomberg (https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-12-05/us-upgrades-taiwan-weapons-package-with-newer-patriot-missiles?fbclid=IwAR2tv9-Q6S7L-TNXm9rz9stjz2r1v0IwaE1TqapPqXGMbTyHFHDCbhi2kLk) , а ще раніше – сайт Держдепартаменту США.


Чия адміністрація спершу збиралася ЗРК українцям надати для захисту неба, але потім почала мимрити щось нєзрозуміле. Врешті, устами речника Пентагону сказали: ні, не дамо! Мовляв, користуватися наші артилеристи "Патріотами" не вміють, і самим у США ця зброя потрібна, мало її в нас.


Коли ж є нагода заробити, то нічого не мало, щоб отримати майже мільярд за ЗРК від тайванців. На яких не напав Китай, їх самих не вбивають вже скоро майже рік, по їхніх електростанціях не влучають ворожі ракети. І їхня зима непорівнювана з українською. Насамкінець, США ніколи не визнавали незалежність Тайваню – до речі.


А ракета з "Патріота" б'є аж на 160 км. Гай-гай, так не лише до Криму дотягтися можна! Було б, якби...


З Вашингтона підстрелили одразу трьох зайців. Погрозили пальцем Пекіну - тайванців не займай, не перейшли "червоних ліній", окреслених москвою, заробили грошей.


Байдефанати в Україні, ви ще досі впевнені, що Джо – наш друг? Як поєднати його обіцянки "допомагати українцям у війні, скільки треба", одночасно допомагаючи зовсім не їм? Чи то пак, не зовсім їм? Чи й зовсім не?


Ніяк, або так само, як чорне з білим чи злигати правду з брехнею. Зате нам підкинуть дефіцитних, було, 155мм снарядів – виробники в США похвалилися, що до весни зможуть виготовляти їх по 20000 раундів щомісяця, а з березня 2023го – вже й по 40000 ( https://www.defensenews.com/pentagon/2022/12/05/army-plans-dramatic-ammo-production-boost-as-ukraine-drains-stocks/ ).


"Ми так випередимо у виробництві росіян, вистачить навіть на 4 роки ведення війни в Україні!" – оптимістично потирає руки Даг Буш, помічник секретаря служби з питань закупівель, технологій і логістики армії США. Це до питання "бажаємо вам швидше перемогти", не інакше.Global Village Home


Фото: https://cnn.com


0 comments

Comments


bottom of page