top of page
  • Writer's pictureLyudmyla Pustelnyk

Зайві 100 F-35 "на асфальті", поки в Україні нема F-16

Bинищувачі новішого покоління в США нікуди подіти. Забагато зробили, їм бракує паркувальних місць. Це мільярдні втрати для виробника, Lockheed Martin, повідомляє ресурс Defence One.


Що сталося: "програма намагається усунути помилки, які змушують пілотів перезавантажуватися в повітрі". Тому, "відповідно до нової доповіді урядового наглядового агентства, Пентагон відмовився доставити [замовникам] таку кількість F-35, що у Lockheed Martin не вистачає місць для їхнього розміщення. 


У липні минулого року уряд припинив приймати нові F-35 через затримки апаратного та програмного забезпечення з технологією Refresh-3. Вона коштує 1,8 мільярда доларів США для забезпечення нових можливостей літака.


Кількість реактивних літаків, що накопичуються за межами заводу Lockheed, є "значною проблемою»", — заявив журналістам у середу конгресмен-республіканець Роб Віттман, штат Вірджинія, голова підкомітету тактичних повітряних і сухопутних сил Палати представників США. "Ми точно знаємо одне: на асфальті буде щонайменше понад 100 літаків", — сказав Віттман.


У звіті Відділу звітності уряду при Конгресі США не зазначено, скільки літаків зараз припарковано. Міністерство оборони вважає цю цифру "не для оприлюднення".


Але у звіті говориться, що Lockheed доведеться переглянути свої плани.


Представники Lockheed кажуть, що у них є вся необхідна інфраструктура та потужності для стоянки літаків, поки вони не будуть готові до доставки. "Конкретні деталі щодо паркування не будуть розголошені з міркувань безпеки", – йдеться в заяві чиновників від 16 травня.


Ситуація є фінансовою проблемою для Lockheed: Пентагон затримує виплати в розмірі 7 мільйонів доларів за кожен недоставлений реактивний літак TR-3, повідомляв раніше Bloomberg. Відповідно до звіту, уряд також зіткнеться зі "значною відповідальністю", якщо будь-який із припаркованих літаків буде пошкоджено або втрачено під час перебування на об’єктах Lockheed.


"Це унікально, що так багато критично важливих літаків Міністерства оборони чекають на прийняття Міністерством оборони, замість того, щоб зберігатися з меншою щільністю в багатьох військових місцях по всьому світу. Це створює унікальні фінансові та графікові ризики для Міністерства оборони", – сказав урядовець з Відділу звітності при Конгресі.


Після того, як модернізація TR-3 буде готова, знадобиться близько року, щоб доставити всі реактивні літаки, які Lockheed поставив на стоянку.


Але проблеми зі стабільністю програмного забезпечення та затримкою апаратного забезпечення відсувають повну підтримку TR-3 до 2025 року, йдеться у звіті. Перші реактивні літаки TR-3 повинні були бути поставлені в липні минулого року.


Пентагон працює над планом відновлення прийому реактивних літаків без повної модернізації TR-3, оскільки, за словами офіційних осіб, часткові можливості краще, ніж нічого. Ці поставки можуть початися вже в липні, кажуть офіційні особи, але проміжна версія модернізації не буде боєздатною і використовуватиметься лише під час навчання.


"За словами представників програми, це початкове програмне забезпечення TR-3 дозволить програмі приймати доставлені літаки, але не надавати їм жодних нових можливостей. Програмне забезпечення TR-3 з новими можливостями не буде доставлено до 2025 року, на два роки пізніше, ніж спочатку планувалося. Це означає, що винищувач продовжуватиме чекати цих критичних оновлень".


Законодавці Палати представників настільки розчарувалися цією програмою, що запропонували відмовитися від купівлі Пентагоном F-35 у законопроекті про фінансову політику на 2025 рік, наданому головою Збройних сил Палати представників, і припинити поставку ще 10 літаків, доки проблеми не будуть вирішені. Запропонований законопроект передбачає використання ресурсів, які були виділені на закупівлю додаткових літаків, для створення цифрового двійника F-35 та інтегрованої лабораторії програмного забезпечення. "Дивно", що Lockheed не модернізувала те, як вона розробляє програмне та апаратне забезпечення для програми, сказав Віттман.


Програма F-35 коштує понад 2 трильйони доларів, що зробить її найдорожчою програмою озброєнь у світі.
Global Village Home


0 comments

Comments


bottom of page