top of page
  • Writer's pictureLyudmyla Pustelnyk

Звичайний непотрібСоцмережі відшуміли обуренням на тему берлінського ангажемента Анни Нєтрєбко. А я не розумію, з чого гвалт, що нового сталося?


Німці далебі не перші приголубили викинену з Метрополітен-Опера Анну. Перед тим, було, прогнулися іспанці. А за ними й ще цього ж року – Віденська опера, там для Нєтрєбко відкрили цілу сольну камерну програму. І нічого, музична та інша навколополітична тусовка проковтнули, ще й облизалися. Та й на Анні єдиній рашистський богемний світ клином не зійшовся, інші московські "зірки", не менш відомі, й собі скрізь по планеті спокійно виступають-заробляють.


Тільки знаєте, що найбільш мерзотне? Чимало, як і Нєтрєбко, теж мають українське походження, принаймні, двоє з них навіть народилися в нас. Їм гроші не пахнуть, в т.ч. й українською кров’ю. Згадаймо ганебно поіменно.Бас Дмитро, чи то пак, Дмітрій Бєлосєльскій, соліст московського большого театру, народився в Павлограді. Рідне місто співака цього й минулого року обстрілювали не раз, були жертви. Але на вокальних здібностях Діми вбивства земляків не позначилися, виспівував в ура-патріотичній "Хованщині". В сезоні 2023го зайнятий у постановках... Тільки спокійно, бо Метрополітен-Опера в Нью-Йорку! Тим даруйте, давно начхати, що російський арт – такий же промоутер війни, як і кремль, тому й вручили Бєлосєльському контракт.


А що, американська публіка дуже шанує рашн голоси! В Юкрейн народився? Тим краще, завжди можна сказати не надто допитливій публіці, що "підтримують українських митців". Ніхто ж не буде розбиратися, що про геноцид "есвео" Бєлосєльскій чемно відмовчується, заціпило, як і належить заслуженому артистові росії.


Ще один з наших і теж бас – Олександр Цимбалюк, уродженець Одеси, теж заслужений, але України. Критики не раз пускали слину на тему унікальності його "оксамитового голосу", свого часу виконував Гімн України перед боями Володимира Кличка в 2007му та 2011му. Зате в червні 2023го – отакої, головну партію в "Борисі Годунові" на сцені Гамбургзької опери. Арія поперек горла не стала і тоді, коли "перлину біля моря" шматували російські ракети.

А ще в Маріїнському театрі є солістка Ольга з промовистим прізвищем Перетятько... Їй теж цього літа дали партію в Гамбурзі, в "Одруженні Фігаро". Взагалі, він довжелезний – список росіян, в засудженні війни ні разу не зауважених, але прийнятих на західних сценах з розкритими обіймами.

Поки нашу країну продовжує вбивати росія.

"Іскуство внє палітікі". Його носії з українськими прізвищами також і поза межами моралі. Бо давно відомо – найогидніший ворог не той, що "класичний", а котрий манкурт. Його підлота, потурання злочинам, сприймаються з ще більшою відразою.

Предки Нєтребко – із запорізьких козаків, осіли на Кубані. Мабуть, вже не раз станцювали в могилах гопака від її співів.

Людмила Пустельник, Global Village Home
0 comments

Comments


bottom of page