top of page
  • Writer's pictureLyudmyla Pustelnyk

«Крим – не ваш!» Україна позиває Росiю до Європейського Суду з Прав Людини

Засiдання призначено на 11 вересня ц.р., вiдбудуться слухання у справi «Україна проти Росiї» (Крим). Про це 15 травня написав на своїй Facebook-cторiнцi заступник мiнiстра юстицiї України, уповноважений у справах ЄСПЛ Iван Лiщина.

      Тим часом, Крим.Реалiї повiдомляють, що всього в провадженнi ЄСПЛ перебувають 4000 позовiв громадян, пов’язаних з анексiєю Росiєю Криму та на Сходi Украни. Також 5 справ України проти Росiї.

     Остання заява вiд 30 листопада 2018 – про захист прав захоплених росiянами українських морякiв. ЄСПЛ зобовязав Москву надати iнформацiю про затриманих. Мiнюст Росiї вiдреагував, що вiдповiдь нададуть не до 3 грудня, а «протягом розумного термiну», лише пiсля того, як отримають вiдомостi вiд компетентних росiйських органiв».

     Справу про полiтв’язнiв в анексованому Криму ЄСПЛ планував розглянути ще 27 лютого, але її перенесли на вересень.

     ЄСПЛ вже неодноразово закликав Москву негайно звiльнити всiх укранських полiтв’язнiв. Резолюцiю-заклик звiльнити Олега Сєнцова вiд 14 липня 2018 р. Пiдтримали 485 євро-депутатiв, проти були 76, а 66 утрималися.

Реакцiя соцмереж:

Владимир Русинов: Одними резолюциями Европарламент не сможет освободить украинских политических пленников. У них есть богатый арсенал средств воздействия на тюремщиков…

Sergei Smolovich: Европейские батальонные группировки НАТО и Американские противоракеты “Патриот”, и МБР с ядерными боеголовками направленными на Москву надо в Украине поставить!…,  …а не дурацкие резолюции писать…

Facebook, kasparov.ru, Крим.Реалiї 

Фото: atr.ua

0 comments

Comments


bottom of page