top of page
  • Writer's pictureLyudmyla Pustelnyk

Кіно від Мінкульту про "щасливе життя". За 15 мільйонів


Замовник – міністерство культури України (О.Ткаченко). Це не єдиний "мистецький" проєкт за державні гроші, бо всього на зйомки серіалів та фільмів у 2024 р. планують витратити від 200 000 000 до 500 000 000 грн., як пише "Детектор медіа". Не запитуйте, скільки це в дронах, снарядах, тепловізорах і т.д., вкрай потрібних на фронті.


Тендер для державного підприємства "Мультимедійна платформа іномовлення України" (або ж відомство Мінкульту) на суму 15 260 016 грн. вже завершено (https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2023-09-12-012626-a). Йдеться про "закупівлю послуг з виробництва (створення) аудіовізуального твору – серіалу з робочою назвою "Курс щасливого життя», що включає в себе: написання/адаптацію сценаріїв та передбачає частковий технологічний цикл виробництва".


Назва цього твору є майже повною калькою з колись відомого російського, "Краткій курс счастлівой жизні", 2011го року. З акторкою-путіністкою Свєтланою Ходчєнковою в головній ролі. Кіно про еротичні пригоди кількох подруг в пошуках того самого, єдиного чоловіка. Наразі невідомо, чи під згаданою в описі "адаптацією" мається на увазі повторення російського продукту, тільки в українських реаліях. І як автори нашого кіна будуть вирішувати питання авторського права з росіянами, якщо, все ж таки, збираються (?!) використовувати саме їхню стрічку. Чи бодай назву, чого теж, делікатно кажучи, робити не варто зі зрозумілихх причин. Зате очевидно вже і зараз, що ситуація в умовах війни виглядає не просто ганебною, а кричущим неподобством.


Ще минулого року небайдужі громадяни звернулися з протестом до Держаудитслужби, див. скріншоти з сайту "Прозорро":
Однак, ці звернення успіху не мали, бо відповідь на них, як бачимо, все ще "очікується", а рішення про переможця тендеру вже прийнято. Ним стало ТОВ "Френдс про", ще у вересні  2023го отримало від державного підприємства "Мультимедійна платформа іномовлення України" свої 15 мільйонів. Це не перша співпраця з Мінкультом у "Френдс", у 2021му за "послуги", як повідомляє https://opendatabot.ua/c/44174492,  мали отримати від відомства О.Ткаченка 4 592 400 грн.


Дивовижно, але саме "Френдс" стало переможцем минулорічного конкурсу "на виробництво аудіовізуальних творів". Участь могли взяти лише зареєстровані в Україні ФОПи та юрособи, які "не мають серед учасників, керівників і власників громадян росії; мають 2-річний і більший стаж профільної діяльності; мають відповідний досвід і сукупний обсяг виробленого контенту не менше, ніж 25 комерційних годин або виробництва на замовлення не менш як 50 комерційних годин". (https://detector.media/rinok/article/214490/2023-07-20-minkult-zamovyv-zyomky-22-serialiv-i-filmiv-za-200-mln-grn-na-cherzi-shche-31-proiekt/).


Чому "дивовижно"? Бо це підприємство зареєстроване 31 березня 2021 р. і на момент участі в конкурсі ніяк не могло мати належний "стаж профільної діяльності"! Заледве два роки набігало., протягом яких ТОВ не засвітилося в індустрії створенням хоч трохи помітного кінопродукту. Зате саме ці "френди" напевне є добрими друзями Мінкульту, якщо їм не шкодують бюджетних мільйонів.Global Village Home
0 comments

Comments


bottom of page