top of page
  • Writer's pictureLyudmyla Pustelnyk

(не)Переказати гроші в Україну під час війни, змарнувавши час і нервиЛист на сайт – як не вдалося надіслати допомогу з-за кордону через новітню бюрократичну тяганину на Western Union.


Всі ми, діаспоряни, зараз намагаємося допомогти нашим співвітчизникам в Україні, які втрачають усе. Надсилаємо кошти до гуманітарних фондів, збираємо гуманітарну допомогу власноручно. І дуже прикро, коли ті, хто мали би сприяти в цьому, натомість створюють перешкоди. Зараз мова про міжнародні служби грошових переказів, розповім про свій недавній досвід.


Протягом останніх трьох днів намагаюся допомогти жінці з України, яка втратила можливість заробляти. Спочатку я відправила кошти через Swift. Гроші десь зависли на три дні, потім повернулися до мене. Я не здавалася і вчора відправила гроші через Western Union. Кошти пішли. А через годину отримую від WU імейл: щоб продовжити транзакцію, їм потрібно фотоскрін якогось документу, свідчення, кому відправляю кошти. Паспорт, наприклад, чи щось інше.


Це як?! Коли таке вимагали у Вестерн Юніон? Ніколи. Усе, що потрібно було, це країна, куди надсилаєш кошти, та ім’я отримувача . П’ять хвилин, і гроші в того, кому треба.


Але ж ні, сьогодні йде війна, і Україні не тільки не закривають небо, але й не дають можливості допомогти людям, які втрачають усе! Бодай отримати хоч гроші!


Продовжуємо далі. Знайома надіслала мені фото паспорта, а я відправила цю копію до того клятого Western Union’a. Через дві години в моєї знайомої з’являється повідомлення, що гроші ніби то вже прийшли, але з технічних причин вона їх отримати не може.


Вранці моя знайома іде в банк в надії, що гроші їй дадуть. Ні! Знову не можна. Кошти заблоковані. Ми листувалися з годину, з’ясовували, чому неможливо отримати гроші. Нічого з того не вийшло. Сьогодні дзвоню до Western Union дізнатися, в чому причина затримки грошового переказу. I вони кажуть мені “because of security reasons”, з міркувань безпеки кошти заблокували.


Та я ж не олігарх, агов, санкціям не підлягаю! Моя знайома – не путін! Запитую в оператора, що ще, окрім паспорта, вони від нас хочуть? Може, аналізи якісь, тест на ковід? ДНК? Що?!


Безрезультатно. Дійшло до того, що була змушена попросила відмінити транзакцію і повернути кошти. Це зайняло ще півгодини , бо, виявляється, їм ще потрібно знати ім’я по батькові моєї знайомої Це для того, щоб повернути гроші відправника, тобто мені, вони тут повинні мати ім’я по батькові там погось в Україні! Настав той момент, коли простот почала на них кричати, всі запаси терплячості вичерпалися.

Отже, щось там оператор ще поворожила і через п’ять хвилин доповіла, що переказ сксували і що отримаю свої кошти через днів 5-7 . Тепер вже не знаю, що далі робити. Окрім лайливих, слів не залишилося.


Якщо комусь відомий надійний та швидкий спосіб переказу коштів – будь ласка, напишіть мені або в коментарях до цього допису.Лариса Чілтон (Larisa Chilton), Канзас, США


1 comment

1 Kommentar


Gast
11. März 2022

Це вже не новина. Щойно мав навіть гірший досвід з Вестерн Юніон. Вони навіть повертати мені гроші не збиралися після того, як відмовилися переказувати отримувачу. Вимагали копію його паспорту, дату народження, місце роботи, характер наших зв'язків, призначення переказу - аж на 200 доларів... Дзвонив їм разів вісім. Кол-центр - десь у Індії. Повна некомпетентність і нездатність щось зробити. Перекидали з відділу до відділу безліч разів. Погрожував їм судовим позовом, писав листа до топ-менеджменту - все дарма. Лише диспут через банк, від якого моя кредитна картка, з якої намагався переказати, допоміг повернути гроші. Вестерн Юніон - ФСЬО. Невер егейн.

Gefällt mir
bottom of page