top of page
  • Writer's pictureLyudmyla Pustelnyk

Нєтрєбко і німці та "переможний" травеньТри різних Фейсбук-дописи, пов'язані спільними темами: колишньою й сучасною провиною Німеччини, та акцентами української пам'яті. Також і тими, що зараз виглядають химерно.


Victoria Fischer: Якщо хтось із вас не зовсім розуміє, чому я розпочала критикувати українського посла, консулів та команду Зеленського з його держдармоїдами в Німеччині, то ось саме з цих причин (а про корупцію в Україні краще, дійсно, промовчати, нам в Німеччині того "невидно"):

1.ніхто з цих "одуванчиків" не займається колаборантами та ухилянтами. Нецікава їм ця тема. Їм цікаві вареники, борщі і гопцаца під час війни в Україні під "шльопки", або під калінку-малінку на футбольному полі у Дюссельдорфі;

2. на офіційні листи протесту по Баден-Бадену і заборону Анною Нетребко символіки України в державному театрі ніхто з українських держслужбовців не відреагував. Німці відреагували і чекали листів від посла і консулів, але ті прошені, як і #OksanaLyniv. Якій українські медіа всі дружньо почали імідж відбілювати, замість того, щоб її до совісті повернути;

3. консулам і послу далеко в одному місці деякі самостворені українські громади і керівники цих громад, які популяризують українську мову, культуру та УГКЦ в Німеччині. Це моє особисте враження.

Вони співпрацюють, переважно, лише з власними фондами та культурними центрами або з фондами своїх друзів, керівники яких часто не знають української мови, тобто є малоросами або "харошімі" рускімі.

Ганьба невдахам команди Зеленського.

Вірю в те, що Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine, Ukrainische Botschaft in Berlin / Посольство України у ФРН та консулка України в Дюссельдорфі Iryna Schum звернуть, нарешті, увагу на важливіші справи, ніж на рекламу "Євробачення" та футболу. Ви падаєте вашою командою нездар в очах діаспори нижче плінтуса. Вибачте, але мовчати ми вже втомилися.

По Нетребко ви всі також нам допомогли, як мертвому кадило, а мали змогу її назавжди з Німеччини прибрати.


P.S.:На початку травня з ініціативи української команди Save Ukraine у Німеччині було проведено акцію вшанування пам'яті вбитих росією українських культурних діячів. Українці вийшли з їхніми портретами та гаслами "Нема жодної російської культури без російських танків!", "Україна переможе", "російське мистецтво не існує без війни". Учасники мітингу також пікетували виступ у Вісбадені російської оперної діви Анни Нєтрєбко. До протесту приєдналася відома німецька співачка Марлен Мас (на фото - посередині).


Віктор Вовк: Мені особисто й досі важко дається відчуття примирення з німцями.

З багатьох причин - як особистих, історичних і світоглядних, так і політичних.

Частково через те, що родина мого батька тоді споловинилася – з чотирьох рідних душ після війни з німецькими нацистами в живих лишилося тільки двоє – моя бабуся і малий батько. Дід загинув на фронті, а менший батьків брат помер під окупацією.

Частково через те, що усвідомлення величезної історичної вини нацистської Німеччини саме перед українцями як одними з головних жертв нацизму проникає вглиб німецького суспільства вкрай слабо і з великим спротивом.

Адже домінуюче місце в колективній свідомості німців на сході Європи досі займала росія. А в частині відповідальності за нацистські злочини - "комплекс вини" перед євреями, поляками та росіянами.

І жоден канцлер Німеччини й досі не приїздив до Києва «вшанувати пам'ять мільйонів загиблих з вини німців», зокрема й моїх рідних, як це неодноразово робили різні німецькі канцлери під час їх численних візитів до москви, Варшави і Тель-Авіва.

Частково ж через те, що увесь мій багаторічний політичний і міжнародний досвід свідчить, що німці так і не вивчили, насправді, уроки своєї історичноі відповідальності в Європі, а німецькі еліти залишаються одними з найбільш лицемірних, зарозумілих й егоїстичних.

(Говорив про це в минулому як з трибуни Верховної Ради, так і прямо в очі німецьким депутатам в ПАРЄ та ПА ОБСЄ, а також особисто пані Меркель під час зустрічі восени 2018 р. в Раді.)

Тож мене не дивує, наприклад, поява в провідному західному експертному виданні Politico ґрунтовного аналізу німецької еліти - політичної, бізнесової, інтелектуальної і медійної - в частині відповідальності за вирощування ординського монстра (https://www.politico.eu/article/blame-germany-russia-policy/).

Лише зараз після великомасштабного вторгнення росії і всього жахіття військових злочинів ординців в Україні німці в пожежному порядку намагаються осягнути, чому ж у них виявилася така катастрофічна "східна політика".

Переконаний, що адекватна відповідь на цей виклик вимагатиме від німців, зокрема, й відновлення історичної справедливості щодо українців.

Німцям доведеться усвідомити роль України та величезну історичну провину саме перед українцями як однією з найбільш постраждалих від німців європейських націй.

А також вшанувати подвиг українського народу як важливої частини антигітлерівської коаліції, його визначну жертву і вагомий внесок у перемогу над нацизмом у Другій світовій війні.

Й водночас німці мають осягнути родову спорідненість між німецьким нацизмом 80-річної давнини та нинішньою тоталітарною ідеологією "рашизму", що лягла в світоглядну основу нової кривавої бойні в Європі попри оманливу мантру "ніколи зновуЄ.

Адже саме німецька ресурсна (нарко)залежність від росії і величезні німецькі гроші стали вагомою фінансовою підпиткою, що сприяла новому підйому варварської Орди на сході Європи.

Щире усвідомлення німцями своіх фундаментальних помилок та відновлення історичної справедливості щодо українців є передумовою порозуміння та формування довіри в стосунках між нашими народами.

Нинішній час дає для цього добрий шанс. Сподіваюся, німці ним скористаються.

Хочу повторити те, що казав німцям неодноразово за останні роки, зокрема й у своєму виступі 26 травня 2017 року з трибуни Верховної Ради України:

"Сьогодні ми в праві не лише очікувати, а й вимагати від нинішнього лідера Європи - Німеччини - як всебічної допомоги у захисті від російської агресії проти України, так і всілякого сприяння у європейській модернізації нашої країни".

Переконаний, Украінська Перемога над варварською Ордою багато що поставить на своє місце, зокрема допоможе "вправити мізки" німцям щодо належних східної політики і стосунків з українцями, яким німці сильно завинили.

А поки важко мені дається відчуття примирення з німцями…


Lyudmyla Pustelnyk: Коли до християнського Бога молитися язичницьким ритуалом – це все одно ок? "Вони ж про Діву Марію співають і на армію збирають гроші!". Отже, все гаразд. Тим більше, режисура й справді ого, фахівці на (без)совість попрацювали, задіяно всі чакри. Підсвідомість шоу нокаутує під дих, а в свідомості взагалі сечопуск окропом, "вау!".

Вікно Овертонівське розчахнуте навстіж, і нова пекельна "нормальність" радісно крокує, мов радянське стадо на демонстрації пєрвоє мая. Стає не просто "нормальним", а навіть "круто", що кошти для ЗСУ дають через гоцалки, а не як належить – без жодних співів, і скільки треба й постійно. І не краплями в морі.

Стає "класною" нова "естетика" дуже зайвої ваги, вже навіть чула, що це "сексі". Не вдаюся до кпин, навпаки, співчуваю таким жінкам і чоловікам. Бо це і є нормально – співчувати людям з діагнозами.

Стає звичним не бачити головного, бо очі засмітили другорядним. "Картинка гарна? По емоціях лупить? Уррра, вимикаємо дружно мізки!". На біса вони гомо сапієнсам?

Скільки людей в Україні подивилися ЄвробИчення? А скільки з них в курсі про акцію української громади проти виступу Анни Нєтрєбко у Вісбадені? Путіністка таки поспівала на "Травневому фестивалі", кілька сотень впертих і сміливих наших вийшли з прапорами й плакатами нагадати ситим бюргерам, що в Україні росіяни ведуть війну. (Дякую,Victoria Fischer! ).

А скільки наших телеканалів показали про це сюжет? Скільки провідних ЗМІ написали? Хоч небезпека від русміра оперної підтоптаної діви далебі більша, ніж найнайнайші українські успіхи на конкурсах. Про них вже затра забудуть, на те й  патентована ніякість Eurovision, а нєтрєбський сморід із західних голів вивітриться нескоро. Не тому, що наші поступаються їй талантом, ні, і не тому, що в піар "півіци" вгачено безліч газпромівських грошей. А через те, що українці навіть перед розстрілом не проти потанцювати-повеселитися. Хоч могли б за той самий час встигнути врятуватися від розстрілу.Facebook


Global Village Home
 

0 comments

Comments


bottom of page