top of page
  • Writer's pictureLyudmyla Pustelnyk

Озеленення міст на сотні мільйонів під час війни. Кабмін не заперечує

Updated: Mar 29, 2023


У розпал пекла боїв за Бахмут та Авдіївку державні органи решти українських міст і сіл витрачають неймовірні суми на саджанці дерев та квіти – офіційно, не криючись, оголошуючи карколомні цифри держзакупівель. Поки волонтери та інші небайдужі вкотре збиратимуть з миру по нитці на автівки, медикаменти та інше необхідне на фронті, керівники місцевих рад дуже шанують зелень.


Любов до красивих ландшафтів найбільша у Запоріжжі, яке обстрілюють чи не щодня, а недавні кадри вбитого рашистами цивільного будинку облетіли світові ЗМІ. Та ба – саме тут “утримання об'єктів благоустрою зеленого господарства та їх окремих елементів... послуги з озеленення територій та утримання зелених насаджень” коштують платникам податків ні багато, ні мало – 57 189 176,00 грн. (https://zakupki.prom.ua/gov/tenders/UA-2023-03-13-009836-a?fbclid=IwAR3a-sD3dk__dnz8QwNY6ivpcuv2-d45RhXFDJTRP979awaZKexR-UM3w8s).


Все це відбувається з благословення уряду: “Закупівля здійснюється з урахуванням норм постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 №1178 “Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування” (зі змінами) строки надання послуг: до 20 грудня 2023 року включно”.


Слід, мабуть, розуміти й так, що до 20.12.2023го громадськість, вже достатньо шоковану війною, ще не раз здивують несамовитими цифрами закупівель “на квіти-дерева”. Наразі ж здивувало управління з питань екологічної безпеки Запорізької міської ради, його керівник – Оксана Соболєва, міської ради – Володимир Буряк.

Втім, не Запоріжжям єдиним процвітає воєнне озеленення країни.


Віддалений від фронту Калуш (голова міськради – А. Найда) прикраситься кленом сріблястим і туями на суми 415 000 і 900 000 грн. відповідно. А також ялинками на 1 316 000. Його сусідка Коломия (голова міськради – Б. Станіславський) озелениться на 2 200 000 грн. зусиллями комунального підприємства “Зеленосвіт” (керівник – В. Михайлищук).Не пасе задніх і красень-Львів. На “посадку і догляд за квітами, стрижку живої огорожі” Шевченківського району столиці Галичини Львівська міська рада (керівник – А. Садовий) витратить 1 200 000 грн. “Послуги щодо висадки однорічних рослин та догляд за ними у Галицькому районі” міста – ще 2 500 000. Щоб травники милували око, треба викласти ще 6 964 342,25 грн – стільки коштують “послуги з покосу газонів”.


Таке несамовито дороге озеленення, що відбувається на тлі щоденних бойових втрат – по всій Україні, у відносно безпечних західних регіонах і які у прифронтовій зоні. На те, що в документах називають “благоустроєм території”, виділяються величезні бюджетні кошти. Суми, які під час війни можна – і варто! – витратити саме на потреби війни, вражають. Список можна переглянути тут:


У списку є свої “регіональні лідери”. Як-от містечко Ладижин на Вінничині, де на “садіння і догляд за декоративними рослинами” не шкодують 3 200 000 грн. Голова міськради – В. Коломєйцев.


На тій же Вінничині Уланівська сільська рада озеленить територію на небагато менше – 2 361 761,10 грн. Голова – С. Голубенко.


Міська рада Первомайська на Миколаївщині (голова – О. Демченко), де протягом майже всього минулого року ховали загиблих від рашистських обстрілів, вирішує одним із першочергових завдань цієї весни саме озеленення – на суму 1 707 573,00 грн.


Уманська міська рада (голова – О.Цебрій), на “утримання квітників та догляд за деревами” – 3 457 223,76 грн.


Ужгородська міська рада (голова – Б. Андріїв), на послуги з утримання зелених зон – 5 070 000,00 грн.


І так далі. Судячи з цифр державного сайту закупівель https://zakupki.prom.ua/ в українських містах, щодня шматованих війною, чи не найважливіша проблема – естетична. Або ж посадити в землю щонайбільше бюджету, буквально. З надією, що зазеленіє. В зв’язку з чим опція на згаданому сайті “Підтримати ЗСУ” сприймається з гіркою іронією.
Global Village Home

0 comments

Comentarios


bottom of page