top of page
  • Writer's pictureLyudmyla Pustelnyk

Проросійська риторика Трампа


Що означає для України "несподівана" заява кандидата в президенти США про рф і не тільки.


"Називати росію заправною станцією з купою ядерної зброї чи називати путіна "авторитарним заправником із певною спадщиною ядерної зброї від старого радянського союзу" — це саме те недалеке мислення, яке породило десятиліття невдалої дипломатії та, зрештою, війну. І куди йде та війна? Такі, як Мітт Ромні та Рон ДеСантіс (конкуренти Трампа на виборах – ред.), дуже схожі між собою. Хто наполягають на зверхньому ставленні до росії як до нижчої від інших націй світу без історії, культури чи гордості – вони не тільки неосвічені та дурні. Їхнє ставлення, до того ж, унеможливлює переговори про мир. Абсолютно унеможливлює", - сказав кандидат в президенти США Дональд Трамп у своєму свіжому відеозверненні. Оригінал – на ресурсі https://realclearpolitics.com

Друзі-консерватиори, які вже зібралися натиснути на Фейсбуці кнопку "відфрендити" - воля ваша, звичайно, але пригадайте, як нас усіх трафляло замилування українців Байденом років два тому чи зовсім недавно. Надто, коли закликав "не принижувати рф", "не дратувати путіна", а "рідні" фанати Джо перекладали це як "він насправді не те мав на увазі", "прихований месидж на нашу користь", "справжня дипломатія". Та інші версії, якими тішили свої патріотичні надії. Хоч Джо, як і Дон, казали і кажуть, що думають, без жодних метафор. (Розумію, що у випадку Байдена слово "думати" навряд чи доречне, але все ж). Це я до того, що не треба повторювати чужих помилок – не творити собі кумирів з політиків, яким головне виграти вибори зовсім не в Україні. І яким вона "близька" майже так само, як Бурунді чи Фарерські острови.

То вже інше питання, що "антиукраїнським" заявам Трампа можна багато в чому завдячувати Сорос-холдингу українських ЗМІ та численній армії вітчизняних байденоботів. Ті роками розганяли ненависть до екс-президента, а тепер пожинаємо плоди. Історія сенатора Спарц теж показова – стільки бруду, як вилили на неї в Україні, зібрав мало хто із закордонних політиків. Тільки за те, що вона в команді республіканців, яких у нас демонізують аж до оскаженіння. Забуваючи, що впливові республіканці – як-от Нікі Гейлі, Ліндзі Грем, Ерік Прінс, Марко Рубіо для військової підтримки України вже зробили чимало і продовжують в тому ж дусі. А що мовчать на тлі Трампових висловлювань щодо "українського питання" - і собі симптом, кепський.

Окрема "подяка" МЗС, яке теж упродовж років так і не відірвало п’яту цятку від крісла, щоби налагодити мости з республіканцями і потенційним переможцем президентських перегонів-2024. Вже мовчу про вперте нічортанероблення щодо контактів з лобістами у Вашингтоні – альфа і омега політики в США. Чи показові заглядання до рота Байденові посла України в США О.Маркарової, гіперлояльної до геть усього, що кажуть з Білого дому. Геополітика здійснюється в кулуарах, українська дипломатія кулуарами республіканської партії США затято нехтує. Ось і дочекалися.

Далі риторика Трампа щодо рф та її війни в Україні буде ще гіршою для нас, зрозуміло без вангування. І це вже не просто відсутність (або мовчання ягнят) грамотних радників із зовнішньої політики в Доновій команді, а цілий напрямок кампанії. Скерований на прихильників американського ізоляціонізму серед виборців.

Нам залишається теж непоганий варіант – без ілюзій. Не такий солодкий як "Америка допоможе", зате корисний у довготривалій перспективі. У короткотривалій - контрнаступ ЗСУ, успіх якого стане чинником і в американських виборах.Людмила Пустельник, Global Village Home


Фото: https://bbc.com


0 comments

Comentarios


bottom of page