top of page
  • Writer's pictureLyudmyla Pustelnyk

Про зерно "польсько-українського розбрату"Правник Пшемислав Ліс-Маркєвіч - про польських та українських "патріотів".


Читаю відчайдушні: "А чого польська влада нічого не робить? А чого польське суспільство мовчить?

Та невже? Знавці польської влади та польського суспільства?

А що ви взагалі знаєте про польське суспільство? Ви з кимось розмовляли? Щось читали?

Питаю: а що було би в Україні? Відповідь: громадяни би їх скрутили. По-перше, сумніваюсь. По-друге, у нас побоїщ не буде.

Видовищ теж не буде.

Але я вам дещо опишу, що робить польська влада та суспільство.

Кожен цей протест фермери мусять зголосити в ґмінній адміністрації. Можна їм стояти і протестувати, але не може бути цілковитої блокади. Якщо вони це роблять, справа трапляє до суду і суд забороняє подовжити таку блокаду. Тому вони таки людей пускають. Якщо ні, відразу має бути реакція влади (поліції). І вона завжди є (зазвичай).

Сипляться мов з мішка цивільні позови до суду. Переважно їх позивають підприємці, які через блокаду постраждали.

Поліція відкриває безліч справ і вони трапляють до суду, хоча я, ясна річ, шкодую, що їх не лупцюють (менти смердів).

Кожен, хто постраждає, а має клепку, іде проти них до суду. Вони спершу мали намір заблокувати обслуговування мереж продуктових магазинів (типу Бєдронка), але просто бояться.

Вони бояться мереж, підприємців, грамотних людей, бо їх притягнуть до відповідальності.

Кого вони не бояться? Українців. Бо що їм зроблять? Нитимуть та бідкатимуться.

Ви теж можете з ними воювати. Комусь пропав літак через затримку? До суду. Але ви самі в це вірите, що будете звертатись до судів? Українці уникають судів мов вогню і панічно їх бояться. Навіть у нас, де можна багато що виграти. Скільки разів я кажу: треба звернутися до суду. "То я маю по судах тягатися?" - і бачу паніку в очах. То не тягайся. Вільний вибір. Правова свідомість українців низенька, на жаль. Я її намагаюся в Польщі підвищувати, але шалу (з зацікавленістю) немає.

Оце робить польська влада та суспільство. Якщо ви очікували видовищ та побоїщ, не дочекаєтеся. А так би хотілося. Не тільки вам. Мені теж. Але сподівання марні.

Мені вже не хочеться кругами торочити того самого, але мабуть ще раз, два напишу.

Серед польського суспільства ніколи не було (впрововж останніх тридцяти років) підтримки для фермерів. Вони самі для себе становили підтримку, бо їх було багато. Без них важко було сформувати уряд, тому вони завжди були запорукою мракобісся в Польщі та її цивілізаційної відсталості. Тому прогресивні поляки ніколи їх не любили.

Польські фермери, якщо їх послухати, мають слушність, я їх навіть деякий час підтримував (не загалом і не в виборах, але в сутичках з українцями), але годі вже. Мене дістали. А чого?

Їхні методи бандитські. Вони като-націоналшовіністи, а ще й неосвічені та тупі. Я їх не можу стерпіти.

Через їхні блокади страждають найменше українці з України, а найдужче поляки та українці з Польщі. Я минулого тижня мусив їхати об'їздом, а сьогодні довелося змінити плани і не знаю, що буде завтра, а маю їхати до Варшави.

Я найсерйозніше як умію закликаю українців оцінювати цю ситуацію об'єктивно. Тих фермерів - мабуть 2% суспільства. Це залізобетонні виборці ПіС та Конфедерації і трішки ПСЛ (який у коаліції).

Вони завжди були українофобами, це стиржень польських українофобів.

У польському суспільстві не відбулася ЖОДНА зміна стосовно українців. Ті, хто вас підтримував - підтримують далі. А ті, хто завжди був проти і плів нісенітницю про бандерівців (власне вони, ті селюхи) - тепер просто показують своє справжнє обличчя.

Я безліч разів писав, щоб деякі з вас опам'яталися і не робили зі жменьки галасливих дебоштрів "поляків" та "Польщі", бо ви шкодите перш за все собі. То Україна потребує Польщі. Україна Польщі непотрібна, а українці, які нам тут потрібні, живуть тут добровільно, це не подарунок України чи Зеленського і вони не виїдуть ображені через фермерів, бо вони чудово осмислюють, що це привід для істерики для вас - жителів України, не для них.

Ображаючи "поляків", тобто нас як загал, ви ображаєте людей, які проти цієї галасливої голоти, а зазвичай проукраїнські. Я надаю безкоштовну допомогу українцям, витрачаю щомісяця якісь гроші, промую українську культуру. Я МУШУ мати на це мотивацію. Якщо ви будете мене ображати як поляка (а насправді якщо я буду це читати не тільки з боку телепнів, а ще й людей, яких уважаю мудрими), то я теж на вас ображусь. Бо ті, хто пишуть дурниці про поляків та Польщу, ображають і мене, а я не заслужив.

Я повторю і собі запам'ятайте. Ті, які досі були проукраїнські у нас - такими залишилися. Не ображайте нас. Без колективної відповідальності, будь ласка. Порахуйте тих поляків, які вам допомагали після 24.02.2022 (і нині) і порівняйте це число з кількістю смердів.

Не будете вже купляти польських виробів? Чудово. У польському виробництві з 40%-50% працівників - це ваші люди. Вони напевно будуть у захваті, що попит на результат їхньої праці впаде. А проукраїнські поляки вам за таку тупість дадуть гідну відплату. Просто матимуть вас у дупі.

Війна ще не закінчилась. Поляки та Польща ще потрібні Україні та українцям. Жменька галасливих покидьків ні на що суттєво не впливає. Ви ще потребуватимете нашої території, наших доріг, летовищ, залізниць. У нас прихисток мають сотні тисяч ваших людей.

Після війни ви теж нас потребуватимете. Для відбувови, розбудови. Найбільшу підтримку отримаєте не від португальців чи ірландців. А від нас.

Ми - союзники стратегічного значення. Жодні брати, сестри, друзі. Сусіди і союзники проти Росії. Ті като-холопи, націоналшовіністи без освіти завжи смердітимуть і з ними завжди будуть проблеми.

Я стомлений. Не тільки цією шушваллю. Але вами та вашими істериками - теж. Дехто з вас не може збагнути елементарного. Інколи насправді маю досить. Тих ваших плаксивих узагальнень.

ДІЙТЕ ЯК ЗНАЄТЕ. Але думайте!

Бо задовбали ті фсьопропальщики.

Ми раптом для них ворог. Усе змінилось. Ми перетворились (УСІ!) з побратимів у ворогів.

Усі поляки зрадили!

У жовтні торік, коли вже були блокади на кордонах, до мене приїхали гості з України.

Були в Кракові на Площі Ринок. Там біля пам'ятника Міцкевича молоді люди співали гімн України. Мої гості машинально приєднались. Сльозу хтось змахнув.

Яка українофобія, нє?

Таке враження, що деякі українці вичікували нагоди, аби свою пику вічного полонофоба показати.

Вони не кращі за наших фермерів, які - розсадник п'ятої колони Кремля в Польщі і завжди такими були. Не допомагали і не допомагають вони українцям. А тепер ще показались гучніше. І раптом шок для багатьох українців! У Польщі є українофоби і проросійські йолопи. Відкриття! Що ті всезнайки з питань Польщі думали раніше? Ой, тупе воно, тупе. Як кожен націоналшовініст. Чи польський, чи український.Facebook


Пшемислав Ліс-Маркєвіч (Przemysław Lis Markiewicz)


0 comments

Comments


bottom of page