top of page
  • Writer's pictureLyudmyla Pustelnyk

Саміт "перших". Також з країн, не зовсім дружніх КиєвуДосі цілком амбівалентно ставилася до Олени Зеленської. Поки не почула, що під час війни до Києва запроcили офіційних представниць в т.ч. й не зовсім дружніх нам країн. І що треба було провести аж ціле "міжнародне соціологічне дослідження", аби дізнатися, що війна – це дуже-дуже погано, і ніхто в світі цього не хоче. Та невже?! Без дослідження годі й припустити "сенсацію". Добре, про все за порядком.

6 вересня, у розпал контрнаступу і трагедії в Констянтинівці - 17 загиблих і десятки поранених після рашистського обстрілу -, дружина нашого чинного відкрила вже третій саміт перших леді та джентльменів. Посиденьки в Києві половин сильних світу цього, свого часу рознесені на атоми опонентами влади. З виступом п.Олени, балачками про "м’яку силу" та потужним ефектом зібрання, як у приказці: "біг пес через овес – нічого псові, нічого вівсові". Хоч піар від події, звичайно, стався, про неї захоплено трубіли всі провладні ЗМІ – інакших у нас просто не буває.

У 2021му саміт слушно критикували за вгачені в нього бюджетні гроші. (В 2023му – лише спонсорські, державних – жодної гривні, як запевняє О.Зеленська). В 2022 р. через війну "клуб" відбувся віртуально, зате цьогоріч вирішили провести в офлайні. Ворогам на зло? Тоді як пояснити присутність у нас першої леді Вірменії Анни Акопян? Повідомляється, що це перший такий візит, привезла до Києва гуманітарну допомогу, чудово. Але з країни нам не зовсім приязної, зважаючи на геополітичні маневри президента Пашиняна "і нашим, і вашим".

Або приїзд Доріс Шмідауер, дружини федерального президента Австрії? Хронічні реверанси Відня перед москвою, про які вже писано-переписано, нічого, крім огиди, не викликають. Та ба, і Доріс, і Анна заявлені серед головних спікерок саміту! Чи "і нашим, і вашим" – це вже й українська зовнішня політика під час війни?

Тема цьогорічного зібрання – важлива, ментальне здоров’я тих, хто переживають війну. Якщо серед запрошених учасниць(ів) – суцільно світила психотерапії, то готова аплодувати першою і покаятися за все сказане вище. Але, якби такі були, то ще заздалегідь сказали б, на те й закони піарного жанру. Натомість прибули міністри охорони здоров’я, щоб створити програму "міжнародного медичного партнерства". Яких саме країн, кошторис тощо – не повідомляється.

Зате хваляться, що "спеціально для Саміту було проведено унікальне міжнародне соціологічне дослідження. Його на замовлення заходу виконала британська компанія Alligators Solutions в 11 країнах світу, аби дізнатися, що саме люди в різних країнах вважають найсерйознішим випробуванням для психіки". Боюся спитати, скільки коштувала така, Боже рятуй, "унікальність" очевидного. See you later, Alligator.

Залишу за дужками, чого би страшенно важливого НЕ сталося, якби саміт-2023 провели в онлайновому форматі? Чи не провели взагалі, а фінансування на нього витратили б на ту ж допомогу постраждалим від війни. Як-от, порятунок їхнього ментального здоров’я, що про нього так турбуються.Людмила Пустельник, Global Village Home0 comments

Comments


bottom of page