top of page
  • Writer's pictureLyudmyla Pustelnyk

Храм у цистерні на ТернопільщиніРимо-католицька громада невеличкого села неподалік Чорткова відправляє службу у велетенській металевій діжці. Яка стала унікальним костелом.


У 2000 році настоятель тамтешнього римо-католицького костелу Ян Пьонтковський побачив у Чорткові невеличкий кіоск у металевій бочці та запропонував вірянам облаштувати у ній храм. У минулому цистерна слугувала житлом для геологів в Сибірі. ЇЇ спускали в гори з гелікоптера. Чортківчанин, що працював в Тюмені, отримав її в рахунок зарплати і привіз додому. Далі зробив в ній магазин.Громада села менш ніж за півроку перетворила цистерну на храм. Спільними зусиллями парафіян та священників всередині діжки зробили ремонт. Стіни утеплили і оббили, почепили ікони, зовні спорудили фасад і надали цистерні вигляду культової споруди, облаштували огорожу.На території церкви парафіяни висадили дерева і встановили дзвіницю. Храму дали ім’я Святого Яна Непомуцена, адже старожили добре пам’ятають фігуру цього святого, яка стояла неподалік села і була місцем молитви і відпочинку для тих, хто йшов до Чорткова. У радянські часи її знищили, тож у такий спосіб Переходи повернули собі опіку цього святого.– У храмі дуже затишно і тепло у холодну пору, – каже отець Сворад Дуда, настоятель костелу святого Станіслава у Чорткові. – Це маленька парафія, але дуже добре, що люди мають місце для молитви і можуть прийти у неділю і свята на Богослужіння.


Майстри зробили все дуже красиво.Жителі села Переходи пишаються своїм храмом, кажуть: таких оригінальних церков в Україні немає більше ніде. Сюди навіть приїздять туристи, аби побачити унікальну святиню. Лишень дивуються неймовірній винахідливості парафіян і їхнього настоятеля та величезній любові до Бога, яка допомогла здолати всі перешкоди.


Facebook


Наталія Нехотяєва, м. Київ


0 comments

Comments


bottom of page