top of page
  • Writer's pictureLyudmyla Pustelnyk

“Чи виграємо війну російськими методами?”

Updated: Feb 25, 2023Біль душі й тіла важко пораненого добровольця. Військова лікарська комісія, попри все, визнала його “здоровим” – аби знову відправити на фронт. “Що ж я там, б***ь, навоюю?”.


Минуло 90 днів з дня мого поранення. А це означає, що я – здоровий! Чого? Автоматично! Поясню: коли солдат нездоровий, і триває це більше, ніж 90 днів, то означає, що рана важка. Отже, його потрібно, або визнати "обмежено придатним", або давати якусь групу інвалідності. Оскільки наш совєцький режим цього не робить, то, виходить, всі здорові! Вуаля...


Рука в мене частково не працює. Перебиті м'язи (дельта) і суглоби. Постійні болі! Під час певних рухів просто очі на лоба вилазять!


Але! ВЛК (військова лікарська комісія), виконуючи злочинну вказівку якогось совєцького гівна, визнає мене здоровим! Далі я з цим рішенням приїжджаю в частину, де мені кажуть, що я три місяці "відпочивав". Тоді – що? П***дуй в окопи! А всі мої розмови, що не можу, бо права рука не працює, будуть розглядатись, як симуляція?Я був мотивованим добровольцем. Не “косив”, сам прийшов у батальйон. Просився воювати! Після цієї історії що залишилось від моєї мотивації? Може, я не правий в чомусь???


Інше питання, більш важливе: ось визнали мене, фактичного каліку, здоровим. Їду я на фронт (сьогодні вночі), лізу в окопи... Що ж я там, б***ь, навоюю, за всього мого бажання??? Я ж зайвий тягар для будь-якого підрозділу! Ні броника не одягну, ні автомата не втримаю! Чого доброго зробила ця ВЛК, і ця незаконна вказівка визнавати всіх здоровими? На***р такі вояки, як я зараз, в окопах потрібні???


І вишенька на тортик – "закон Залужного"- 8271. Щойно я рота відкрию, мене посадять на 10 років!


То що, виграємо ми так війну, панове? Ми ж палко відрізняємось від методів россєюшки, чи не так?Facebook


Yuriy Major, м. Хмельницький

3 comments

3 Comments


Петро Шатило
Петро Шатило
Feb 25, 2023

Це не особливе, якесь унікальне ставлення до пораненого військового, що втратив здоров'я, і не особливе ставлення до однієї конкретної особи. Це ставлення у лікарських комісіях, які надають інвалідність, до людей, які реально втратили працездатність, з будь-якого приводу. Воно було задовго до початку війни навіть 2014-го року. Ця комісія надає інвалідність, і разом з нею право на отримання багатьох пільг для інваліда: це і пенсія за інвалідніст, і пільги на сплату комунальних послуг, пільги на ставку оподаткування, якщо інвалід буде займатися чи своїм бізнесом, чи просто отримуватиме зарплату найманого робітника. Ці лікарські комісії особливо корумповані. Вважайте, що вони сидять на золотій жилі. І зовсім неважливо, чому саме людина отримала інвалідність: чи внаслідок ДТП, чи на виробництві, у бійці на вулиці, внаслідок…

Like
Петро Шатило
Петро Шатило
Feb 28, 2023
Replying to

На фронт немає жодного сенсу гнати людину, неспроможну фізично до вправних бойових дій. Хіба що сенс у тому, щоб сильно зменшити число цих людей, і у такий спосіб зробити економію бюджету країни, щоб не платити воєнним інвалідам пенсію. Зрештою, в тилу хтось мусить працювати, навіть в армійських структурах, таких, як військомат. З канцелярською роботою, коли не треба вести бойові дії, а правильно сортувати папери, для інвалідів може підійти. Та і не військову роботу комусь обов'язково робити треба. За яку державу наші люди наражають на небезпеку своє життя і здоров'я на фронті? Україна, то наша Україна. Але яка вона, Україна? Не в уявленні, не в бажанні бачити її такою, якою вона не є. Яка вона насправді, як держава?

Like
bottom of page