top of page
  • Writer's pictureLyudmyla Pustelnyk

Pink Floyd zа мир, українською ціною

Updated: Aug 9, 2022


На початку війни культовий рокгурт зіграв з лідервокалістом "Бумбокса" "Червону калину". Гарно, аж сльози наверталися. У серпні їхній Роджер Вотерс "дружньо" порадив нам домовлятися з москвою. Бо йому українців шкода.

Корисний ідіотизм, класика жанру.

"Замирюйтеся з рф, ВАМ (виділено мною, ред.) треба цю бійню закінчувати!". "Не варто Україні пхатися до НАТО, москву розізлили, маєте". "Хочете, щоб далі ваших убивали?!". Подібне бодай раз, та чули від місцевих співгромадяни за кордоном. Тільки це вже не просто обивательські теревені "уставших от вайни" бюргерів, які її навіть на екранах не бачили – ні, все серйозніше. Наратив "йдіть на перемовини з фашистами" в останні тижні озвучують різного калібру експерти, політики-важковаговики, діячі культури. Яке хоч трохи відоме західне видання не погортай, від псевдоінтелектуальної тусовки "для своїх" National Interest, до лібералів-масовиків NYTimes чи CNN, всі проштовхують все ту ж тезу: "сідайте з чортом за стіл переговорів". Іншими словами, поступайтеся. Територіями, людьми, десятками тисяч страчених життів, наших. За це відповість – хто? Зрадець підкрався, але дуже помітно, на очах у всіх.

Свіжий кейс. Вчора засновник Pink Floyd’a Роджер Вотерс дав інтерв’ю CNN, воно ж зразок семи кіп гречаної вовни. Від хибно розкладених акцентів до повного нерозуміння українських реалій. Буквально таке: “Байден розпалює вогнище в Україні, для початку. Це величезний злочин. Чому б США на заохотити Зеленського до перемовин, усунувши необхідність цієї жахливої, страшенної війни, яка вбиває людей?» [Joe Biden] is fueling the fire in Ukraine for start. That’s a huge crime. Why won’t the United States of America encourage [Ukrainian President Vladimir] Zelensky to negotiate, obviating the need for this horrific, horrendous war, that’s killing [people]?”. Далі ерудиція першого рівня загальноосвітнього Гугла: "Мусите звернутися до історії. Ця війна, по суті, є дією та реакцією на те, як НАТО наближалося просто до кордону росії. Хоч вони обіцяли такого не робити". (“You need to look at the history… This war is basically about the action and reaction of NATO pushing right up to the Russian border, which they promised they wouldn’t do”).

Та й взагалі – не рипалися б Україна з Грузією ще в 2008му, тоді , було, рішуче зібралися до альянсу, не мав би Київ тепер проблем. (Детальніше тут: .https://www.youtube.com/watch?v=iZsRj3_iDfM).

Так, це той самий легендарний і вільнолюбний Pink Floyd, помилки нема. І чудова демонстрація катастрофічної плутанини не лише в "українському питанні", але й цивілізаційного виміру. Як-от, що у перемовини з рф давно не вірять навіть ті українці, хто ще на початку року слухали російську попсу і спілкувалися "язиком". Сьогодні вони або змагаються зі злиднями десь у біженстві, або ж з тим самим плюс садизм "асвабадітєлєй" – на окупованих територіях.

Що ідея перемовин з ворогом так само категорично неактуальна й на рівні офіційного Києва.

Що Байденова політика – злочинна, але не так, як це бачить Вотерс. А через хронічні затримки з постачанням зброї, трагічно незакритим нашим небом, ліченими одиницями "хаймарсів" замість потрібних сотень, слимачими темпами лендлізу, постійними спробами вивести з-під санкцій як не російські банки, то енергоносії. Список продовжіть самі. Це, врешті, обернулося сьогоднішнім пеклом на донецькому та інших фронтах.

Що звинувачувати Україну у зближенні з НАТО – не лише повторювати путінські гасла, але й перекладати відповідальність на жертву за звірства ката.

На тему перелічених вельми помітних слоників перед очима в одкровеннях Вотерса нема й слова.

Тепер спробуємо уявити як почує Роджера вже згаданий колективний бюргер. Ви правильно подумали: "українці самі винні в своїй трагедії, хотіли б – припинили би війну". Звідси рукою подати до "якого біса маємо їм допомагати? не наш клопіт". І хай вас не збиває з пантелику, що критика "Байден – злочинець" прозвучала зі 100відсотково байденівського рупора, студії CNN. Якраз це – дуже невипадково, хитрий маніпулятивний хід. Бо головне інше – належно підготувати громадську думку, впхати у вуха й мізки ідею українських переговорів з кремлем. А за ціною не постоять, не вони ж її платять.

...Згадався знаменитий хіт Pink Floyd, фраза: "Hey, teacher, leave us, kids, alone!". (Чуєш, "вчителю", відчепися від нас, "дітей"! - лапки до "вчителя" і "дітей" мої, ред.).Людмила Пустельник, Global Village Home


0 comments

ความคิดเห็น


bottom of page