top of page
  • Writer's pictureLyudmyla Pustelnyk

Як США врятували путіна від дефолту17 березня адміністрація Дж.Байдена вже вкотре допомогла ворогові України. Цього разу не бездіяльністю, а дуже навіть активно - зняттям санкцій з агресора щодо обслуговування зовнішнього боргу.

Джо-"демократ", як відомо, дуже допомагає Україні у війні проти фашистів – стурбованим словом. Одночасно допомагає пуйлу – золотить криваву ручку фактичним зняттям санкцій. Такого, правду кажучи, не сподівалася навіть від Байдена – але не має меж Джозефова підлота.

Якби москву дефолт сьогодні таки накрив, то й закінчення війни можна було б сподіватися вже ближчим часом, це зрозуміло. Ось тільки ця війна потрібна не лише кремлівському фюрерові, генноссе Байден теж у долі. Добре, ось вам деталі, тримайтеся за стілець.

Про те, що жодного дефолту – очікуваного і дуже ймовірного – в рф не сталося, радісно протрубіли зранку і тамтешні недо-змі, й американські, як-от "Вашингтон- [ком]пост" та "Блумберг". 15 березня рф повинна була заплатити $117 млн. – відповідно до своїх зобов’язань по єврооблігаціях. Вони ж – цінні папери російського уряду, випущені, щоб зробити позики за кордоном. Розраховуватися за них треба було в іноземній валюті.

Тим часом, $300 млрд золотовалютних резервів рф заморозили на Заході – як санкції за війну проти України. З москви збиралися платити в своїх дерев’яних. На Заході від такої оплати відмовилися, вимагаючи в доларах – як позичали. В рублях оплата вважалася б недійсною, іншими словами – дефолтом.


Здавалося б, усе зрозуміло: москва не може розрахуватися замороженими коштами, їй оголошують зовнішній дефолт, економіці рф – належний болт. А там і напад доведеться згортати, бо на порожні шлунок і полиці магазинів загарбницька "вайна" вже не здаватиметься настільки "свящєннай", як досі. Захід бодай так нам допоміг, ура.


Ні, нам не допоміг, а ворогові – так. Вже традиційний американський ніж в спину України. Бо платіжне доручення про виплату купонного прибутку за облігаціями зовнішніх позик рф було скероване до іноземного кореспондентського банку ще 15 березня. "Борг погашено!", – рапортував російський мінфін.


Що за зсучений банк? Та американський же, Citi-group! Тільки не подумайте, що це їхня самодіяльність – настільки кричуще порушення санкційних вимог. Зокрема, не вести валютних операцій з агресором. НІ, банкірів благословило Держказначейство США. Звідти сказали, що "чинний санкційний режим не перешкоджає здійсненню платежів і обслуговуванню суверенного боргу росії в доларах. Щонайменше, до завершення дійсної ліцензії, яке настає в травні цього року".


Тобто московські наці отримали ще два місяці БЕЗ САНКЦІЙ щодо зовнішнього боргу. Або ж іще 60 з гаком днів на війну з Україною. Дуже вибіркове "покарання" Америки для рф – за зруйновану країну в центрі Європи і смерті її громадян, в т.ч. й наймолодших.


Джо і Citi-group, горіть у пеклі. Довічно.


Звичайно, послати б цих нелюдських "казначеїв" услід за російським кораблем. Але пропоную ще варіант: хто в США тримає свої гроші в Citi-банку, заберіть їх звідти до якогось іншого. Інакше ваші кошти стають кривавими, ви ними допомагаєте рашистам.


Людмила Пустельник, Global Village Home


0 comments

Comments


bottom of page