top of page
  • Writer's pictureLyudmyla Pustelnyk

Як США допомагають рф у війні проти України


Санкції – тільки “пекельні“, росія – ворог і загарбник, риторика Білого дому – відповідна. Одночасно США продовжують приймати на навчання у своїх вишах тисячі російських студентів і після 22.04.2022 р. Також витрачати мільярди доларів на купівлю збагаченого урану з рф. Без нього американські АЕС не обходяться. Чому подібне відбувається і протягом другого року агресії рф проти України? Нічого особистого, звичайний бізнес і старі-добрі подвійні стандарти американських “демократів”.“На ура!” zа уран


Американські долари за російське пальне для американських АЕС надійно змащують російську же воєнну машину. Років два тому російський уран складав 14% від усієї потрібної США кількості. В 2022 р. з рф стало надходити вже 20%, в 2023му – 24%. Протягом 2024-2027го цифру сподіваються скоротити до знову 20%, відтак – до 15%. Про те, щоб відмовитися від цієї російської сировини взагалі, питання не стоїть – бо за існуючого стану справ це неможливо.


Купують не в самого “росатома”, звичайно, а в посередників, з ним пов’язаних. Це фірми-прокладки “Tenex”, підрозділ ”росатома”, та “Centrus Energy”, остання розташована в США.


В 2021му російського урану купили, згідно з різними оцінками на суму від 645.5 мільйона до мільярда доларів. У 2022му – на 829,8 мільйона, а лише за січень цього року Америка заплатила за пальне з рф 70 мільйонів. Так само буде його купувати в держави-терориста ще роками, бо надійно підсаджена на російську уранову голку.


Ще за президенства Обами й за активної підтримки Гіларі Клінтон. Оборудку за часів адміністрацї Трампа почали, було, розслідувати і назвали “Uranium One Deal”, “угода ”Уран-1”. Деталі – у розслідуванні Брук Сін з Fox News, яке було долучено до звіту Когресу США. Якщо стисло, то історія така:Ще в 2013му росіяни заплатили мільйони доларів вашингтонським лоббістам, аби ті переконали тоді держсекретаря Клінтон не заперечувати проти купівлі “росатомом” провідного виробника збагаченого урану в Канаді “Uranium One”. Як неважко здогадатися, також провідного постачальника згаданого продукту для США. Гіларі не заперечувала, і канадське підприємство отримало нового господаря – “росатом”. Тим часом, як американські атомні станції – залежність від тепер уже російської сировини.


Ба, більше – завдяки канадській покупці режим путіна почав контролювати світовий видобуток урану, адже “Uranium One” володіє шахтами на кількох континентах, від Центральної Азії до американського Заходу. Іншими словами, шахта може бути розташованою на території США, але видобуте на ній належить зовсім не американській, а державі-терористу.


За зовсім недивним збігом обставин Гіларі отримала гонорар у 500000 доларів за виступ в москві, як головна спікерка Фонду Клінтона. Для держсекретаря настільки розщедрився російський ініестиційний банк, близький до кремля. Розповідала ж Гіларі росіянам, звісно, про демократію.


Тим часом, на рахунок Фонду вже від канадської філії “росатома” в 2013му надійшло 2.35 мільйона доларів. Від різноманітних інвесторів урановидобувної галузі, так чи інакше з "росатомом" пов'язаних – десятки мільйонів доларів.


Є така професія: національні інтереси здавати.

Дарья Навальная та інші “діти невинні“


США також готують для росії дипломованих спеціалістів у своїх вишах. В масштабах країни цифра наче й невелика – майже 5000 російських юнаків і дівчат здобувають тут вищу освіту. Їх продовжували зараховувати на навчання і протягом усього минулого року – на тлі війни в Україні й обурення студентів американських, як свідчать підсумки опитування, проведеного в 2022му спеціалізованим ресурсом https://www.intelligent.com/ .


35% опитаних сказали, що треба ввести заборону для росіян навчатися в Америці. Ще стільки ж були впевнені: громадяни рф не заслуговують права на закордонний диплом, а 36% заявили, що всі російські студенти – це шпигуни, потенційні або діючі.


Припускати, звичайно, можна багато чого, але так само не сумніватися – батьки більшості молодих росіян у США пов’язані з режимом путіна, тому люди дуже небідні. Бо лише російським посадовцям або іншим наближеним до керівної верхівки по кишені викласти щонайменше 15000-20000 доларів за семестр для своїх нащадків. Це не рахуючи витрат на оренду житла, харчування, транспорт, підручники тощо. Або ж іще 5000-10000 щомісяця, ціни для середньостатистичних провінційних вишів США. Коли ж йдеться про престижні, приналежні до “плющевої ліги”, то суми зростають в рази, стартуючи від 50000+ за семестр.Але хто би рахувався з витратами, якщо, переїхавши до США, син якогось російського чиновника буде надійно захищений від мобілізації до війська рф?


Втім, батькам потенційних студентів у США не обов]язково платити самим, адже гроші на освіту росіянам надає... американська держава. Як це було для 5ти вихованців Університету Північної Джорджиї (з них 4 дівчини – на останньому фото), усім виділили грант YEAR від американського посольства в рф. Ще в 2021му, його успішно закінчили в році минулому, а саму програму для громадян рф ніхто й не думав закривати! Вона актуальна і в 2023му, податися на конкурс "талантлівиє юноші і дєвушкі" можуть без жодних перешкод. Фіналісти отримують умови, про які їхні американські ровесники хіба що мріють – покриваються витрати на авіаквитки з рф і назад, освіту та проживання в Америці, медичну страхівку, ще й гарантується “безперервна допомога протягом 24 годин”. Для молоді з держави-ворога не шкода грошей американських платників податків.


Останні цією щедрістю рідного уряду не тішаться. Сенатори-демократи й республіканці періодично озвучують роздратування своїх виборців: годі тримати в США російських студентів, хай повертаються на батьківщину! Принаймні, поки веде війну з Україною. Але невдоволених тут же зупиняють аргументом – якщо попросити геть усіх росіян, то Дарью Навальную, доньку відомого ув’язненого опозиціонера, зі Стенфорда теж відрахувати доведеться. Ні, краще наразі не чіпати "безвинних дітей".


Популярні спеціальності серед російських студентів у США: ІТ, економіка, управління бізнесом. Отримані в США знання напевне стануть у нагоді “родінє” в її війні з Україною.Людмила Пустельник, Global Village Home


0 comments

Comentarios


bottom of page