top of page
  • Writer's pictureLyudmyla Pustelnyk

(Hе) вся королiвська жiноча рать

Updated: Feb 4, 2022

Xто i якi вони – кращi* жiнки Петра Порошенка? (*За версiєю виборчого списку ПЄС). Про двох з них – Наталю Баласинович та Софiю Федину.

      Мабуть, треба дуже любити Україну, колишнього президента i пов’язанi з ним шанси на депутатство – щоб пишатися приналежнiстю до згаданої абревiатури. Лише протягом кiлькох тижнiв остання помiтно збагатила народний фольклор. Соцмережi заряснiли дотепами про «собаче життя», таке ж серце (за Булгаковим), «псячу вiрнiсть» та «короткий повiдок для кращих тварин»: щойно колишнiй БПП «ребрендився» в партiю «Європейська Солiдарнiсть» i заявив про «оновлення».

       Перше не стало другим. Виборчий список ПЄС з п’ятдесяти майбутнiх депутатiв Ради прикрасили знайомi обличчя, в т.ч. й сумнозвiснi. Та наразi про тих, хто – окраса Петро-тусовки i за статевою ознакою. Понад 30% тих, що у списку – жiнки. Про двох iз них зараз говорять найбiльше.Щирий мат вiд щирої україночки

       Найяскравiша – скандальнiстю – «євро-солiдарна» «зiрка», тепер – вже колишня №30 у списку – голова Василькiвської райради Наталя Баласинович, 34 роки. Багатим ненормативним запасом заткне за пояс будь-якого гопника. Вiдео, в якому oбматюкала невiдому опонентку вперто тримається в хiтах мережi. Навряд чи такої лексики навчали Наталю в Нацiональному унiверситетi iм.Шевченка, який вона закiнчила в 2009-му роцi. Сама героїня ролика згодом прокоментувала, що лайку було адресовано коханцi її чоловiка, яку спiймала з ним на гарячому – ще кiлька рокiв тому. А «кiно», «вирване з контексту», «цинiчно надав журналiстам» вiн сам.

      В iншому сюжетi з життя владної блондинки вона використовує подiбнi та не менш ефектнi засоби впливу: плюється, б’ється i чiпляється у волосся. Зокрема, консьєржцi елiтної висотки, якiй, за її словами, вiд Наталi добряче дiсталося (див. вiдео).


     Вже колишнiй чоловiк екс-кандидатки в депутати, Богдан Баласинович, керує аналiтичним вiддiлом в столичнiй мерiї, соратник Вiталiя Кличка по «Удару». Богдан – батько доньки Наталi, Ангелiни. До речi, сам не так давно балотувався до парламенту за списком «Удару», але вибори програв.

      У списку «ТОП-100 впливових людей Київщини» колишня бiзнес-вумен Наталя займає аж 82 мiсце. Тим не менш, вважається цiнним кадром для ПЄС – тому що свого часу допомогла закрiпитися на Василькiвщинi правiй руцi П.Порошенка, I.Кононенку, головi Київського обласного осередку його партiї. Ще з до БППешних часiв, коли була просто «Солiдарнiсть». Якщо в Обуховi тамтешню райраду так i не вдалося приборкати – мiсцевi депутати свого часу не дали протягти на посаду голови райради Кононенкового ставленика I.Рудяка – то Василькiвщина завжди була лояльною.

       А сама Наталя – такою ж по вiдношенню до своєї «хрещеної мами» в полiтицi, впливової регiоналки-аграрницi Тетяни Засухи, яка давно й надiйно контролює Василькiвський район. В свою чергу, Засусi Наталю рекомендував її добрий друг Лев Парцхаладзе – вiдомий забудовник та олiгарх. Прикметно, що доньку Парцхаладзе звати так само, як Наталину – Ангелiною. Засуха «органiзувала» Баласинович  посаду голови райради. Жiнка потрапила туди депутатом вiд БПП ще в 2015-му – першим номером у списку.

       Вiдтак кар’єра розвивалася стрiмко, хоч не завжди так, як бажалося: брала участь в конкурсi  на посаду голови столичної облдержадмiнiстрацiї, та програла Олександру Горгану. Висувалася вiд БПП в мери Василькова, але теж не судилося.

         В жовтнi минулого року за Наталю «помстився» куратор Кононенко – завдяки його зусиллям Горгана пiшли у вiдставку. Сам Горган називав її «плановою», але справжньою причиною вказували iнше – губернатор не змiг схилити на бiк тогочасного президента Порошенка бiльшiсть депутатiв Київської облради. А перед початком президентської кампанiї важливим був кожен штик.

       Вдячнiсть Кононенка продовжилася i мiсцем для Наталi у виборчому списку теперiшнiх парламентських виборiв.

       До Ради Василькiвська очiльниця йшла з не такими вже й значними статками – згiдно з офiцiйною декларацiєю. Квартирою на 112 кв.м. та автом «Нiссан Кашкай», на якому їздить, володiє не вона сама, а її мама, Тетяна Цвєткова. Прибутки чоловiка не вказанi, хоч i повиннi були б – як того вимагає законодавство. Грошi, якi є в Наталi – 75000 доларiв та 900000 гривень.

Наталя на вiдкриттi притулку для побитих жiнок

       Все ж таки, «декларацiйний» приклад Ю.Тимошенко, яка теж «не мала» власних нерухомостi та авта – заразливий.

       Ще один вид дiяльностi – менш вiдомий, але виглядає особливо зворушливо на тлi недавньої пригоди з консьєржкою. Баласинович офiцiйно опiкується притулком для жiнок, що зазнали рiзних видiв насильства, в тому числi й фiзичного. Заклад помпезно i за присутностi теле-камер вiдкрили минулого року. Перед журналiстами голова райради бiдкалася, що в її районi зафiксували понад 200 адмiн-протоколiв, пов’язаних з домашнiм насильством, одна жертва навiть загинула. «До мене часто приходять на прийом жінки, які жаліються не лише на фізичне, а й психологічне, економічне насильство, і до сьогодні мені не було куди їх направити,» – розповiдала тодi Наталя в iнтерв’ю.

      До притулку тепер може звернутися й жiнка, побита головою райради – якби її туди «направили». 

      Наталя має вiдзнаки Української автокефальної церкви (зараз – у складi ПЦУ) – колись її нагородили за доброчиннiсть.

    Рiдна партiя теж днями Наталю «нагородила» – її таки виключили з виборчого списку, реагуючи на скандал з матюками чиновницi. Цьому передували «виклики на килим» до Порошенка й Кононенка, пiд загрозою зараз – i теперiшня посада чиновницi. Щоб її втримати, Василькiвщина повинна забезпечити «правильне» голосування на майбутнiх виборах. Над чим панi Баласинович зараз наполегливо працює.  

Пророцтво з комсомольським привiтом

В Галичинi, як в жодному iншому регiонi країни, маркери «свiй-чужий», у першу чергу – за рахунок зовнiшнiх атрибутiв. Акцентуванням на яких все життя зловживали чимало українських полiтикiв, коли їм йшлося про симпатiї тамтешнiх виборцiв. В серединi 90-х генераловi КДБ Є.Марчуку варто було лише одягти вишиванку на зустрiч з електоратом Львiвщини, i вiн майже одразу став для мiсцевих людей щирим «нацiоналiстом».

Вслiд за ним те ж саме зробила Ю.Тимошенко, чиї коса та разки коралiв забезпечили сприйняття все того ж «українського образу», такого бажаного для галичан. А вже вiдтак не у вишиванцi до львiвян виходив хiба-що В.Зеленський. Чинний гарант наважився забити на те, що галицький виборець любить, насамперед, очима.

Софiя Федина, пaлкий критик Зеленського i п’ятий номер у списку ПЄС – то така собi квiнтесенцiя «українського образу», втiленого на 200%. В гардеробi молодої жiнки, виглядає, просто вiдсутнiй одяг без вишивки. Бiжутерiя – теж обов’язково етнiчна, як не «чокери» з орнаментом, то з пiв-кiлограма намиста. Пiсля пристрасних промов Софiї хочеться запровадити обмеження на вживання словосполучення «слава Українi!» даремно.

Про «голос» львiвського Євро-майдану, телеведучу, волонтера АТО/ООС, виконавицю патрiотичних, звичайно, пiсень та одночасно – викладачку Львiвського унiверситету, як полiтика заговорили порiвняно недавно. Надто, пiсля її темпераментного виступу на з’їздi ПЄС. Вiдверто пропагандистського та iз зашкалюючим пафосом «кращих» радянських традицiй. Попри патрiотичну риторику доповiдачки i те, що її особистiсть формувалася вже в пост-комунiстичнi роки. Та ба: все тi ж ораторськi прийоми призабутих комсомольських лiдерок. З наростаючою патетикою i педалюванням емоцiй аж до вiдчутної iстеричностi в голосi. Але з тiєю рiзницею, що «слава» не КПРС, а, все ж таки – Українi.

С.Федина та пес – на демонстрацii на захист прав тварин

Вже наступного дня виступ активно репостили прихильники П.Порошенка в соцмережах. У «скромному» супроводi тексту, що, може, це вона i є – та невiдома досi жiнка з мiстичного пророцтва, за керування якої Україна досягне розквiту? Кiлькiсть репостiв зайвий раз доводила, що менеджер Софiї, Тетяна Чаговець, як i штаб ПЄС, добре попрацювали. Хоч з креативом вийшло незграбнo, до того ж – плагiат: тему «пророцтва» колись нещадно експлуатувала Ю.Тимошенко, ще ранiше – Н.Вiтренко, хоч i недовго.

Далi – бiльше. Софiя майже миттєво стала рупором Петра Олексiйовича на ток-шоу i в пресi. Змусивши занервувати Iрину Геращенко, яку досi вiдряджали на всi ефiри говорити на захист шефа i «мочити» опонентiв. Перемагає молодiсть: виявилося, що Софiїне «мочилово» може бути ще агресивнiшим, анiж Iринине – як-от її свiже порiвняння чинного президента зi Сталiним чи заклик до Зеленського негайно пiти у вiдставку за «порушення закону».

Зате у Софiї – такий чудовий галицький акцент! Особливо помiтний, коли Геращенко, приватно – росiйськомовна – публiчно переходить на державну i вимовляє «НАТА» замiсть «НАТО» чи вживає русизми. Фединина українська – бездоганна. Гай-гай, минули часи речницi-блондинки…

Ораторське мистецтво Софiя свого часу шлiфувала на Львiвському телебаченнi, звiдки «попросили» в 2010-му – за її словами, через принциповiсть. Ведучiй, як вона каже, забороняли згадувати прiзвища Бандери та Шухевича.

У велику полiтику Федина потрапила не без допомоги двох впливових чоловiкiв: О.Синютки, голови Львiвської ОДА, №9 у списку ПЄС, та I.Васюника, нардепа вiд «Народного фронту». У першого Софiя працювала радником, у другого – помiчником.

Обидва пани вмiють красиво й розлого говорити про любов до Батькiвщини. Софiя – їхня гiдна послiдовниця, ось що сказала на тему в iнтерв’ю газетi «Слово Просвiти»: «Багато хто викривлено розуміє слово “патріотизм”. Часто на цій темі спекулюють. Говорити пафосні фрази – це не патріотизм. Патріотизм – це коли ти своїми діями не шкодиш рідній державі і рідному народові, коли… ти відповідально й чесно робиш свою маленьку справу».

Навряд чи амбiтна Софiя обмежиться тiльки «маленькою справою». А до пафосу їй не звикати.


Ештон Бест-Коровайний


Фото: UNIAN. inforesist та з сайту С.Федини

0 comments

Comentarios


bottom of page