top of page
  • Writer's pictureLyudmyla Pustelnyk

Задля жертв війни і під час війни – діаспорний бенкет у Нью-ЙоркуЗ одного боку – як не порадіти, що на потреби України організаторам вдалося зібрати 80000 доларів? За заявленого бюджету події, щоправда, 1 500 000 доларів, гм... У Нью-Йорку, на гламурній вечірці Top USA Awards на честь успішних українських бізнесменів у США, влаштованій парою молодих діаспорян. З іншого боку – довгий, як шлейфи вечірніх суконь на учасницях події, список “але”:


Те, яке номером раз, бо одразу кидається у вічі: аж надто разючий контраст. Які, даруйте, заокеанські веселощі на тлі щоденних обстрілів наших міст і жахливих смертей цивільних і вояків?! Навіть із заявленою шляхетною метою доброчинності подібні акції, як люблять казати на Банковій, “не на часі”, коли делікатно. Щоб “і вовки ситі, й вівці цілі” перед початком імпрези оголосили хвилину мовчання за загиблими в Одесі, а далі... Почали святкувати, гарно, з розмахом! Ніби й не згадували щойно про трагедію.


Розважалися не будь-де, а в культовому ресторані Мангеттена Cipriani, з вхідними квитками для гостей по 1500 доларів. За участі Тіни Кароль, ресторатора Євгена Клопотенка, родини балетних танцівників Катерини Кухар (привезла на благодійний аукціон свою балетну пачку) і Олександра Стоянова. Також ще однієї знаної сім’ї, телеведучих Катерини Осадчої і Юрія Горбунова. Згаданим чоловікам виїзд за кордон дозволили, не як решті українських.Тут доречне “але” наступне: нью-йоркська забава збіглася в часі зі скандалом в Україні, викликаними мінкультівськими планами профінаснсувати на 33 бюджетних мільйони комедійний серіал Юрія Горбунова про сільського “пахана”. Внаслідок розголосу від планів довелося відмовитися. Зате від Юрієвого конферансу в Америці не відмовилися Діана Гетун і Тарас Лавровський (на фото нижче), організатори премії Top USA Awards, як назвали свою подію вони самі. Чи то пак, “івент”, на американський копил, як сказано в більшості медійних повідомлень.


Що знає мережа про обох: Діана раніше жила в Тернополі, де керувала фотостудією JUST ONE і ще одним проєктом, Тернопільський глянцевий журнал "JUST ONE". Про це досі можна дізнатися зі сторінки п. Гетун “в контактє”, російської соцмережі, забороненої, а відтак знову дозволеної в Україні. В Instagram’I п. Гетун скромно називає себе lady diii.


Земляк Діани Тарас зараз тримає траковий бізнес у США. Пара гучно засвітилася в публічному просторі саме завдяки Top USA Awards.“Але” №3: по суті, відсутня процедура відбору лавреатів премії. Хто захотів покрасуватися в Нью-Йорку, відгукнувшись на пропозицію організаторів – той і в “топі”, все. Коли хтось сподівався, що кращих з крутих українців США обиратимуть згідно з підсумками бізнесових рейтингів, серед акул Волл-стріт, після номінацій і голосувань, бо так, взагалі то належить – то марні ці сподівання. Деталі – в публікації Володимира Іваненка “Хай там війна, але шоу має тривати” на сайті https://volodymyrivanenko.com/2023/05/25/%D1%85%D0%B0%D0%B9-%D1%96-%D0%BD%D0%B5-%D0%B2%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%B0-%D0%B0%D0%BB%D0%B5-%D1%88%D0%BE%D1%83-%D0%BC%D0%B0%D1%94-%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B8/


Автор і собі, було, отримав запрошення від “Toп 100 підприємців США”, так називалася подія на момент листування з ним її піарменеджера у травні. "Топ" - це ті добродії та добродійки з діаспори США, які були не проти викласти 1500 доларів за “персоналізовану статуетку” (бізнес-Оскара, не менше!), статтю про себе, коханого (-у), в книжці-збірці “Top USA Awards” і можливість гарно провести час у колі собі подібних та кількох кіношних селебрітіз. Не найбільшого калібру, щоправда, знімалися в серіалах, але все одно – Голлівуд. Як-от, Кріс Браунінг, Мелора Гардіг та Наташа Генстридж.В інтерв’ю для Youtube-каналу Анни Олицької (https://www.youtube.com/watch?v=JwYOckEXexc) Діана зізналася, що чимало квитків просто дарували, бо незручно було брати гроші зі спонсорів чи політиків. Отакої! На місці тих, кому все ж не подарували, я би образилася.


Нарешті, “але” №4: гроші, зібрані під час “івенту”, призначені для приватної благодійної ініціативи зі США Cash for Refugees ("Готівка для біженців") та президентської, від В. Зеленського, UNITED24, добре розпіареної. (Про Cash for Refugees див. більше у наведеному вище посиланні на сайт Володимира Іваненка). Як кажуть пп. Гетун та Лавровський, заробити на події не вдалося, фінансово вийшли “трішки більше, ніж нуль”. Зібрали ж 80 000. Тобто, вклали в "івент" півтора мільйона спонсорських, щоб отримати менше ста тисяч від доброчинців - приз за винахідливість в студію! Запитання для кмітливих: скільки могли б мати UNITED24 та Cash for Refugees, якби не довелося збирати для них 80 000 у настільки гламурний спосіб?


Насамкінець i без жодних “але”– скриншоти кількох коментарів під відеозвітом Анни Олицької:
P.S. Коментар до тексту вище на Facebook, після появи публікації:
Людмила Пустельник, Global Village Home0 comments

Kommentare


bottom of page