top of page
  • Writer's pictureLyudmyla Pustelnyk

Канадська "канонада"

Updated: Sep 27, 2023Про свіжий скандал на тему овацій в тамтешньому парламенті ветеранові дивізії "SS Galizien" - тільки запитання, риторичні.


1. Якщо 98річний Ярослав Гунька причетний до військових злочинів під час Другої Світової, то де були раніше всі діячі та організації, що вимагають "розіпни", його екстрадиції і т.д.? Не знали? Не чули?


Я. Гунька, до речі, не ховався. Відкриваємо сторінку про нього у Вікіпедії: «У Канаді Гунька залишався активним у колах ветеранів Waffen SS і вів блог в Інтернеті, де на початку 2010-х років порівнював ветеранів СС "Галичина" з ізраїльтянами [7], стверджуючи, що обидві групи були поширені в діаспорах по всьому світу зі своєї батьківщини, і міг повернутися лише після кількох років вигнання [11]. Станом на 2022 рік Ярослав Гунька жив у Норт-Бей, Онтаріо, і їздив до Великого Садбері, щоб протестувати проти російського вторгнення в Україну того року [12] . Описуючи ситуацію в Україні, Гунька сказав CTV News, що "Руйнування просто неймовірне, але знадобляться роки і роки, щоб її відновити. . . Але українці переможуть і благослови, Господи, Україну, і я молюся за це" [12] .


2. Де можна ознайомитися з матеріалами розслідування на тему особистої участі Ярослава Гунька у злочинах проти цивільних? Коли така була. А не просто звинувачення в дусі рос.пропаганди про структуру СС "Галичина" як "злочинну, поплічників фашистів" та інші ітеде. Бо ми вже це проходили – узагальнення і геть усіх під один гребінь.


3. Якщо канадський парламент майже на дві третини складається з лівих лібералів, то який, даруйте, йолоп, буде сподіватися від них прихильності консервативній ідеї? Зокрема, українському націоналізмові.Для довідки, склад нижньої палати канадського парламенту, дані минулого року: ліберали – 158 місць, «нові демократи» (насправді, соціал-демократи, теж ліві) – 25, "зелені" (ці точно не праві) – 2. Консерватори мають 117 місць, плюс ще 32 за націоналістами Квебека, але серед згаданих 117ти не бракує центристів. Чим нерідко користуються їхні колеги з ліберального крила...


4. Вам не здається, щонайменше, дивним цей збіг – скандал і єврейське свято Йом-Кіпур, що саме відзначається цього тижня? (Див. фото). І такий "своєчасний" подразник, як поява ветерана дивізії в парламенті, для єврейських організацій, що першими висловили протест? Після нього, власне, все почалося – істерика російських "ЗМІ", відставка спікера Ентоні Рота, офірного цапа, та мовчання ягнят Зеленського і Трюдо. Він, стало відомо, вже вибачився.


5. Страшенно цікаво, в яких столицях мешкають режисери цього шоу в Оттаві? Під час вельми невдалого закордонного туру нашого очільника. (На першому фото вгорі - його обійми з міністеркою фінансів та віце-прем'єркою Канади Христею Фрілянд).

6. В Оттаві живе одна з найбільших російських громад Канади. Так, це моя конспірологія. А вам виглядає геть недоречною?


Коментар з від Lubomyr Luciuk: Члени "Дивізії Галичини" були інтерновані після закінчення Другої світової війни біля Ріміні, Італія. Їх перевіряли британці, американці, канадці та навіть Радянці, без жодних доказів злочинності у воєнний час. Пізніше переїхали до Великої Британії, вони продовжували працювати ще кілька років, перш ніж бути "цивілізованими", після чого деякі емігрували до інших країн. Занепокоєння, виражені коли ветеранам цього відділу нарешті надали дозвіл на приїзд до Канади, у 1950 році, були розслідувані Верховним комісаром Канади Він відхилив ці звинувачення як не більше, як "комуністичну пропаганду. "


Починаючи з кінця 1970-х років КДБ успішно організував дезінформаційну кампанію, операцію «Розплата», навмисно піднімаючи напругу між єврейською та українською діаспорами через нібито наявність «тисячі» «нацистських військових злочинців» в Канаді та США Ці звинувачення були ретельно розглянуті в 1984-1987 роках комісією з розслідування воєнних злочинців на чолі з паном суддею Жюлем Де Він зробив висновок, що повідомлення про "тисячі нацистських воєнних злочинців в Канаді" були "грубо перебільшеними", і зазначив, що немає доказів протиправних дій у воєнний час з боку ветеранів "Дивізії Галичини". Хочете більше інформації? Читайте офіційний звіт за посиланням https://publications.gc.ca/.../bcp.../CP32-52-1986-1-eng.pdfЛюдмила Пустельник, Global Village Home


0 comments

Comments


bottom of page