top of page
  • Writer's pictureLyudmyla Pustelnyk

"Полтава як сакральне місце російської міфотворчості"

"Була річниця Полтавської битви. Наришкін раптом мене перебив: ""Нєт-нєт!! Полтава - ето ґород рускай слави, ето мєсто, ґдє зароділась расєйская імперія, ето наша русская історія!!..". Тож шановні полтавці! Не плекайте ілюзій, що Полтаву омине біда Маріуполя та інших українських міст, що знищені та захоплені ворогом!! Більше того, саме за Полтаву ця дика орда буде битися надзвичайно оскаженіло, бо тут сховані корені їхніх державотворчих міфів" - допис військового Андрія Баранова, полтавця.


Колись дуже давно, понад 15 років тому - в Полтаві на державному рівні відзначали дату: 300-річчя Полтавської битви (що відбулася 27 червня 1709 року). Я тоді працював віцегубернатором Полтавщини, і, по суті, курував у звʼязку з цим від ОДА підготовку всіх міжнародних офіційних заходів, хід будівельних робіт підготовки тематичних обʼєктів, питання безпеки, правопорядку, протоколу, тощо...


Враховуючи політичні установки (в той час Президентом країни був Віктор Ющенко) - офіційно ці масштабні заходи називалися відзначенням 300-річчя подій, пов'язаних з воєнно-політичним виступом гетьмана України Івана Мазепи та укладенням українсько-шведського союзу. Брали участь у заходах міжнародні урядові делегації росії, Швеції, Фінляндії, Данії, країн Прибалтики та інші.


До чого я все це веду - в силу службових обовʼязків мені довелося зустрічати російську урядову делегацію під керівництвом тодішнього голови адміністрації президента рф Сергія Наришкіна (пізніше голови держдуми рф а нині голови служби зовнішньої розвідки країни-терориста), а також заступника міністра закордонних справ Григорія Карасіна та низки інших високопосадовців (в тому числі, за повідомленням наших спецслужб - деяких представників свр рф (тобто російської розвідувальної резидентури в Україні).


 В переддень офіційних заходів - ми робили з ними обʼїзд локацій, я інформував їх про протокол та сценарій, ну й, звичайно, були розмови/дискусії на історичні та політичні теми. Поводилися з акцентованим викликом, всіляко демонстрували роздратованість від українських історичних трактувань тих подій, наголошували, що саме вони є тут головними дійовими особами, оскільки йдеться про "вєлікую пабеду русскаго аружія". Зневажливо ставилися до будь-яких проявів та побажань інших іноземних делегацій та стриманно терпіли мої вказівки щодо порядку планованих дій.


Слід також зазначити, що за два-три дні до того в Полтаву прибуло до двох сотень "донських козачків", які, згідно з даними правоохоронців, були налаштовані на провокації. Тож доводилося нам із спецслужбами багато працювати для знешкодження і цієї загрози.


Надто показовою також була і демонстративна відставка буквально напередодні істричної дати російського посла в Україні Віктора Черномирдіна, який з одного боку багато зробив особисто для підготовки цих подій, а з іншого - був, напевно, одним з останніх представників російської влади, який не бачив в Україні запеклого ворога, та обʼєкт для знищення!..


Того дня, коли я возив Наришкіна з компанією по місцям завтрашніх подій, в мене з ним відбулася дискусія, яку я запамʼятав на все життя! Розповідаючи йому про Полтаву, я наголошував, що наше місто є колискою української духовності, що саме тут Іван Котляревський фактично створив сучасну літературну українську мову. Що історія та культура Полтави неподільно повʼязана з історією України і таке інше - він мене так якось несподівано обірвав і заявив: "Нєт-нєт!! Полтава - ето ґород рускай слави, ето мєсто, ґдє зароділась расєйская імперія, ето наша русская історія!!..".


Дійсно, перемога в Полтавській битві (попри навіть нищівну поразку через рік під Бендерами) дала змогу московському цареві Петру І на переможних засадах закінчити Північну війну, отримати вихід до Балтійського моря, але головне - поразка гетьмана Мазепи та, фактично, наступна страта московитами його козацького війська під Переволочною, дала йому змогу перетворити московське царство на російську імперію. Вкравши, в тому числі і назву Київської Русі, та знищити українську державність!


І теперішня російська шовіністично-фашистська правляча еліта (а вона не змінилася з тих часів) це добре памʼятає. Тож Полтава для них є сакральним місцем, на кшталт Севастополя-Херсонеса, та інших подібних.


Тож шановні полтавці! Не плекайте ілюзій, що Полтаву омине біда Маріуполя та інших українських міст, що знищені та захоплені ворогом!! Більше того, саме за Полтаву ця дика орда буде битися надзвичайно оскаженіло, бо тут сховані корені їхніх державотворчих міфів. На яких тримається вся їхня парадигма існування цього хижого державного одоробла за назвою "росія"!


Останні два роки Полтава переважно уникала масованих ракетних обстрілів, тож містяни значною мірою "розслабилися" та склали собі хибне враження, що війна десь там далеко…


Ні, дорогеньки! Вона поруч!! А бої не йдуть на підступах та вулицях Полтави тільки тому, що прості хлопці з ЗСУ (в тому числі й багато ваших земляків-полтавців) тримають цю хижу орду на Донеччині, Харківщині та інших регіонах України!..

Сьогоднящній варварський ракетний обстріл Інституту звʼязку, числені жертви, повною мірою мають нагадати всім полтавцям - страшна війна поруч!! І лінія фронту наближається, завдяки стійкості захисників повільно - але невблаганно й до Полтави! Тож єднайтеся, мобілізуйтеся, допомагайте ЗСУ! Заради власної ж безпеки, заради своїх дітей, своїх домівок, свого майбутнього!!..



Facebook


Андрій Баранов, м.Полтава


P.S. Oсь це оголошення (див. нижче) було розміщене в соцмережах наприкінці серпня ц.р. А 3 вересня сталася трагедія...


Хіба в рф не могли не знати про Полтавський інститут, один з кращих вишів із підготовки зв'язківців? Кращий, до речі, ще за часів покійного ссср.

Сьогодні звідти пишуть, що загиблих вивозять фурами. І що над училищем напередодні кілька разів бачили дрон. Але...


Найнебезпечніша річ, найгірша диверсія - рідна тупість, вона ж - їхня смертоносна зброя, влучає завжди: "На базі однієї з військових частин Полтавщини формують роту ударних безпілотних авіаційних комплексів...". Навіть навідників жодних не треба! Навіть агентуру вербувати! Хоч вона у Полтаві, як і скрізь, напевне є. Та замість них самі все сказали, і самі запросили до вбивства.


Global Village Home


0 comments

Comments


bottom of page