top of page
  • Writer's pictureLyudmyla Pustelnyk

Вершки і Сметанін

Updated: Jul 1, 2023Герман, новий голова "Укроборонпрому", 31 рік. Соцмережі вирують на тему зеленого віку нового призначенця "зеленої влади", але тут не лише на молодість варто звернути увагу. А на людей, з чиєї подачі дійшов до життя такого – дуже цікаві пани, насамперед, з точки зору Кримінального кодексу.


На свою попередню посаду, керівника "Харківського бронетанкового заводу", Герман потрапив без проведення прозорого конкурсу. Було тоді хлопцеві всього 28. Як писав два роки тому УНІАН, Германа призначили "ледь не одноосібним рішенням Юрія Гусєва", тепер уже колишнього шефа "Укроборонпрому", сумновідомого корупційними схемами.


Це не надто успішний ексглава Херсонської облдержадміністрації та ексзаступник міністра оборони часів президентства Порошенка. На цій посаді Юрій змагався резонансом з "яйцями по 17" чинного міністра оборони Рєзнікова, але сьогодні мало хто згадує (чомусь?) про Гусєвські скандали. Були пов’язані із завищеними цінами на закупівлю продуктів, пального та взуття для нашого війська. Авжеж, фірма "Міноборони" "взуття гарантує", традиція.


Один із колишніх заступників Гусєва, Роман Забарчук – "це люстрований прокурор. Під час так званої "руской вєсни" виконував обов’язки прокурора Миколаївської області, і не надав санкції на арешт жодного сепаратиста та громадянина рф", повідомляють "Політека" і "Компромат 1". Рідний дядько Романа служив у фсб рф і працював там заступником генпрокурора.


Ну, як вам особи, так чи інакше дотичні до біографії Германа? Не можу не згадати рядки Анни Ахматової "когда б вы знали, из какого сора растут стихи, не ведая стыда".


До речі, про майже "однофамільця" відомої поетки, як розповідав свого часу видатний літературознавець В.Янукович, про Ріната-небідного. Менеджером з інвестицій в холдинговій компанії Ахметова, SCM, працював інший чоловік, важливий для кар’єрного зростання Германа Сметаніна – Олександр Камишін. Це він рекомендував кандидатуру молодого-раннього на нового голову "Укроборонпрому". Зараз Камишін – міністр стратегічних галузей промисловості, а раніше очолював "Укрзалізницю". Попри те, що до того у залізничній галузі не працював, досвіду чи належної освіти не мав теж.


Бо Україна – країна можливостей. Також феноменального кумівства, воно ж корупція.


Повернемось до біографії нашого героя. Перед Харковом Сметанін був головним інженером Львівського бронетанкового заводу. Тоді його топменеджерів затримувало НАБУ, бо разом з генералами ті закуповували "ліві" двигуни для бронемашин. Йдеться про директора заводу Романа Тимківа та його заступника Олега Ткаченка, їх звинувачували в "схематозі", що обійшовся державі майже в 30 000 000 гривень. З приводу затриманих колег Герман коментував для ЗМІ сухо й лаконічно. Мовляв, деталей не знає, а його підприємство працює, як завжди, хоч керівників і "взяли".


Бронетанковий завод ім. Малишева, той самий, у Харкові, де Герман, перед тим, як очолити, був директором з виробництва, в 2021му став банкрутом. Головним чином, через відсутність держзамовлень. Будемо вважати, що перейматися останніми не належало до компетенції директора з виробництва?


Одна з кулуарних, "не для преси" версій, чому саме Сметаніна затвердили 28 червня на голову "Укроборонпрому": "Бо не знайшлося охочого – читай, "достатньо самовпевненого, щоб не сказати "дурного" – серед досвідчених зубрів, аби підставлятися на такій ризикованій посаді, ще й під час війни. До оборонпрому – безліч претензій і в ОП, і в західних партнерів. Бодай частину першочергових "порішати" – надзавдання".

Побажаймо ж Герману залізних всього.


Сайт Kharkiv Today в 2021му писав про задекларовані статки Сметаніна: зарплата на заводі Малишева - 734 208 гривень, Львівському бронетанковому заводі - 48 286 грн. Назбирав 35 000 доларів готівкою. 33 738, 959 грн., 156 грн. и 86 грн. - на банківських рахунках. Сметанін тоді володів 20% власності на квартиру в Харкові, його дружина - 33% на іншу квартиру.


Не вражає ця декларація. На новій посаді більше, мабуть, заробить.
Людмила Пустельник, Global Village Home


0 comments

Comentarios


bottom of page