top of page
  • Writer's pictureLyudmyla Pustelnyk

Гроші на війну від російських співаків "Метрополітен-опера"

Updated: Oct 20, 2022


Культура росії вбиває, але її повертають на велику американську сцену, офіційно. Нічого особистого, тільки бізнес?


“Метрополітен-опера”, Нью-Йорк, запросила одразу трьох російських співаків у сезоні 2022-2023го року: юсіфа ейвазова, євгєнія нікітіна, альбіну шагімуратову (на першому фото вгорі; https://www.metopera.org/about/press-releases/the-metropolitan-opera-announces-its-202223-season-featuring-the-world-premiere-staging-of-the-hours-the-company-premieres-of-champion-and-medea-and-four-more-new-productions/?fbclid=IwAR21JBSZmF3M_bzfjj53bbt1AB-pduOAEr3QDTYb-1oC2jrR7BVYPVUfcgo ). Всупереч її ж, опери, менеджменту, обіцянкам не підтримувати жодних стосунків з артистами з рф, якщо ті не засудили воєнної агресії проти України. Та ба, росіяни знову будуть співати у США. А також пропагувати своїми виступами рускій мір і підтримувати податками з гонорарів воєнну машину рф.


До списку її жертв в Україні минулого тижня додалося ще одне ім’я – Юрія Кирпатенка, диригента Херсонської обласної філармонії (фото нижче). Окупанти розстріляли артиста у його ж будинку, бо відмовився з ними співпрацювати – це все, що повідомлялося. До слова – оркестр Херсонської філармонії вважається одним з кращих в Україні, а Юрій також був талановитим аранжувальником.


Тим часом, російський – гм, “колега”? – вбитого, диригент валєрій гєргієв, фанат і особистий друг путіна, напевне, радіє, що його вихованці будуть виступати в Америці. Бо це дуже щільне коло – оперних російських звьозд, кого навесні 2022го звільнили зі світових театрів. Щоб потім запросити назад, як велять старі-добрі подвійні стандарти.


Але про все за порядком. Однією з перших з Ла Скала, Баварської та Метрополітен-опера навесні попросили анну нєтрєбко, улюблену солістку кремлівського фюрера (з ним на фото внизу - ред.). Взаємних до нього симпатій ніколи не приховувала, підтримувала, також фінансово, сепаратистів у "днр". Її хрещений батько в оперному мистецтві – вже згаданий гєргієв. Теж у березні 2022го його позбавили усіх контрактів у західних країнах. Причина відома: ні нєтрєбко, ні гєргієв не засудили війну проти України. Громадськість зраділа – принаймні, в мистецтві антиросійські санкції діють.


Як би ж то. Чоловік нєтрєбко, теж оперний співак юсіф ейвазов, заявлений серед учасників наступного сезону "Метрополітен-опера". Антивоєнних, антипутінських заяв не робив. Хіба що висловився, було, “я за мир” услід за дружиною. Та надрукувала відозву, в якій пошкодувала жертв війни в Україні, але тут же наголосила, що “люблю росію, свою родіну”. Сказала, що несправедливо робити заручниками політики людей мистецтва. Проте, жодних “фе” на адресу очільника рф чи щонайменшої критики. анну відтак назад до Америки не покликали, зате юсіфа – так. За щось же родині жити треба...


Не лише ейвазова покликали. В лютому 2023го, а саме 26го – символічно, всього через два дні після річниці початку повномасштабної війни рф проти України – в опері “Лоенгрін” партію Телрамунда співатиме російський баритон євгєній нікітін. В антивоєнній риториці теж незауважений. Про це писала, в т.ч. й західна преса. Зокрема, ресурс який відстежує кар'єрні рухи оперних співаків, https://operawire.com/evgeny-nikitin-slated-for-3-operas-alongside-pro-putin-conductor-valery-gergiev/. У розпал війни, в квітні, нікітін співав у маріїнскому театрі одразу в трьох постановках, якими диригував гєргієв. Той, нагадаю, геноцид українців називає виключно “спєціальной воєнной опєрациєй”.


Це ще не все. Сопрано з рф альбіна шагімуратова зовсім недавно, у вересні цього року, співала Елеттру в “Ідономенео” Моцарта. Війну в Україні публічно не засуджувала, зате в квітні виступала на сцені московського “зарядьє-холлу”. Про цей сценічний майданчик відомо, що він же - засіб державної пропаганди рф. Фінансується департаментом культури москви і керується генеральним директором ольгою жуковою, яка в 2020 році була включена в оновлений склад кадрового резерву президента путіна. Невже Пітер Гелб, генеральний менеджер "Метрополітен-опера", цього не знав?


Коло замкнулося – найвідоміший театр світу дистанціювався від найголосніших, в т.ч. й буквально, путіністів, але перед іншими прибічниками режиму гостинно відчинив двері. Нехтуючи власними зобов'язаннями перед публікою, мистецтвом, етикою. Мораллю, нарешті.


У списку виконавців, задіяних у виставах "Метрополітен" 2022-2023, прізвищ українських оперних зірок нема. Попри те, що наша оперна школа відома всій планеті.Global Village Home


0 comments

Comments


bottom of page