top of page

Чому міністру Умерову не бути послом у США

  • Writer: Lyudmyla Pustelnyk
    Lyudmyla Pustelnyk
  • 1 day ago
  • 4 min read

Саме зараз "раптом" заговорили про вивезену до безпечних США родину Рустема Енверовича, його ж там нерухомість і бізнеси брата та дружини.


Бо місце керівника нашої дипмісії в Америці, яке скоро звільнить О.Маркарова - суперпрестижне. Українська команда Сороса до цієї посади має великий апетит і напевне іншу кандидатуру. Тому й розпочалася медійна кампанія проти Умерова, а про його можливе призначення до Вашингтона розмови ведуть ще з травня.

Першого залпу завдала важка артилерія в особі Дарії Каленюк, виконавчої директорки Центру протидії корупції. Тиждень тому злила в мережу фото будинку Умерових в курортному Бока Ратоні, Флорида, що на березі Антлантичного океану. Бородату "сенсацію", якій вже років багато, радо підхопили ЗМІ, ніби раніше про це не чули.


Бо "як же так?". Ймовірний майбутній посол воюючої держави не ризикує власним сином Алі Саїдом, ховає його в спокійних Штатах. Зате чужих синів щодня вбивають на фронті й бусифікують ТЦК. Це ж неподобство! Цинізм! Подвійні стандарти!


Щоправда, численні вже маєтки та бізнеси діючої посла Оксани Маркарової (Забуті американські нерухомості посла О.Маркарової , Посольський кошторис, Елітна нерухомість та конфлікт інтересів посла України в США О. Маркарової ) вітчизняні журналісти та Дарія Каленюк вперто продовжують оминати увагою.


А в пані Маркарової теж син у США, до речі, 18 років виповнилося. Решта дітей та чоловік і собі живуть за океаном. І теж офіційна зарплата чиновниці неспівмірна з вартістю американської власності. Зокрема, елітної квартири у двох рівнях та ще будинку у все тій же сонячній Флориді. Їй, виходить, можна?


Пані Каленюк, як відомо, є однією з ключових діячок в середовищі грантоїдів України. Близька до Соросової "Української правди", соратниця Віталія Шабуніна, засновника Центру протидії корупції.


І лише на третьому році війни "раптом" не стільки заговорила, а радше натякнула на можливу корупційну складову в діяльності Умерова. За рахунок якої зумів улаштувати сім'ю в Америці. Його будинок з трьома спальнями, двома ваннами й басейном (на фото із Фейсбук-сторінки Дарії Каленюк) може коштувати від 800 000 до 1 600 000 доларів. Такі ціни на подібне житло в Бока Ратоні називає американський ресурс з продажу нерухомості Zillow (Real Estate & Homes For Sale - 1811 Homes For Sale | Zillow).


Живе у Флориді, як також розповіла Дарія, дружна кримськотатарська родина - батько міністра Енвер, його брат Омер Кірімлі Аслан з дружиною Eдіє, дружина Рустема Лейля та їхні діти. Це вже згадуваний Алі Саїд і доньки Аслана й Едіє, обидві навчаються в престижній приватній школі Pine Crest School. Рік перебування у ній для однієї дитини коштує 47 305 доларів (Tuition, Fees, and Financial Aid | Pine Crest School). Поки зарплата Рустема Умерова за минулий рік, 4, 9. млн. грн. згідно з декларацією, в перерахунку на долари - 117 532. Саме вистачає, аби дівчатам школу оплатити.


Але не забракло Умеровим не тільки на освіту дітям. Дружина Лейля записана менеджеркою фірми ASTEM CAPITAL LLC, що місті Серфсайд, штат Флорида (9559 COLLINS AVENUE, SURFSIDE, FL), як повідомляє американський ресурс Sunbiz (Detail by Entity Name):


Омер Кірімл і Аслан, брат нашого міністра оборони, є власником мистецької галереї в Бока Ратоні, American Gallery Of Art, LLC , розташована за адресою 7971 Villa Nova Dr. Boca Raton, FL 33433. Згідно з довідкою онлайнової датабази підприємців Флориди Biz Profile.



Чиї твори тут виставляють? Яка їхня вартість? Які здобутки галереї на ниві просування арту? Зокрема, українських художників чи кримськотатарських скульпторів. Може, сучасних американських авторів? Годі знати, бо жодного вебсайту, альфи й омеги мистецького бізнесу, галеристи Умерови чомусь досі не створили. Реклами, відгуків, критики чи тощо згадок в професійній американській пресі теж нема. Попри те, що галерея існує вже 5 років і 7 місяців, зареєстрована ще в 2019му. Щонайменше, дивно, бо непублічність категорично суперечить власне природі галерейної справи.


Тим часом, у мережі описано чимало схем, як мистецькі галереї служать для відмивання коштів. Специфіка цього бізнесу диктує досить способів відносно безкарно обійти закон. Наприклад, через навмисне завищену вартість того чи іншого твору. За 200 000 доларів можуть "продавати" картину, ціна якій умовно доларів 20, бо не має жодної художньої цінності. Але, якщо "шанувальник" картини підписує комусь чек на суму 200 000, це напевне приверне увагу податківців, і продавця та покупця перевірятимуть. Бо цього вимагає законодавство США - встановлювати прозорість чи відсутність такої кожної трансакції, більшої, ніж 10 000 доларів.


Як уникнути зайвої цікавості правоохоронців? Коли потім "шанувальник-1" через галерею "продає" картину "шанувальникові-2" вже за 400 000, то в паперах купівлі-продажу це буде виглядати, як вигідна інвестиція, не більше. Бухгалтери не займаються визначенням шедевральності твору, і згідно з документами все гаразд.

Що "шанувальник-2" заплатив забагато, чи "шанувальник-1" занадто переоцінив талант художника-автора, нікого не хвилює. Нічого не поробиш - комусь настільки подобається та картина! Тим більше, невідомо, чи за малярство насправді платили "шанувальники" один одному, чи за якісь інші послуги.


В жодному разі не стверджую, що галерея American Gallery Of Art у Флориді займається чимось подібним. Однак, яким саме мистецтвом займається, інформація відсутня. Хіба що відповісти на це запитання могла би антикорупційна Дарія Каленюк. Проте, вона каже, що не знає, навіщо Умеровим галерея. Невже далі буде?


Людмила Пустельник, Global Village Home


Comments


© 2023 by Site Name. Proudly created with Wix.com

bottom of page